Rokio

Patří náboženství do mýtů a pověr?

Je náboženství na stejné úrovni jako mýty a pověry, nebo má lepší úroveň?

A je Bůh, anděl a démon mytologická bytost?

Nejlepší odpověď
led

Nie, náboženstvo je spôsob pochopenia života a prírodných javov okolo nás.
Niekto verí v kosák a kladivo, niekto v kríž, iný zase v polmesiac a „neveriaci“ verí v človeka a prírodu.

Další odpovědi
aliendrone

V zásadě ANO. Víra sice pomáhá mnoha lidem, ale je bezcenná. Zásadní je snaha – porozumět, poznat, nalézt odpovědi. Je to sice o HODNĚ těžší než slepě věřit, ale víš jak je to s cestami – ty nejlehčí vedou rovnou do víš kam. ;) :D

Anděl i démon jsou mýtické bytosti – s Bohem je to jinak. Ať v něj věříš nebo ne, či o něm pochybuješ, popřípadě ho hledáš – je to prostě samostatná kategorie, která se vymyká jakémukoliv srovnání a s ohledem na jeho předpokládané vlastnosti/význam je nutno brát v úvahu jeho potenciální existenci a dle toho zaujímat patřičný postoj. Na rozdíl od andílků a bubáků. ;) :D :D

ivzez

Ano, náboženství patří do oblasti mýtů a pověr,
ale mýty a pověry na tom jsou ± o řád lépe.

anonym

Ano, s jednou velkou výjimkou. Věřící své náboženství vždy budou vnímat jako realitu. Sice se tak děje jen uvnitř jejich hlav ale jim to tak stačí. Stačí jim vymyslet si nějaké poutavé a líbivé vysvětlení, třeba že na zemi sesílá blesky bůh Zeus a aniž by to jakkoliv prokazovali tomu skálopevně uvěří … a jsou šťastní, portože konečně mají svou „odpověď“ a nemusí přemýšlet nad mnohem složitejšími otázkami klimatu a elektřiny (z tak velkého přemýšlení bolí hlava) … tito lidé sami sebe dokázali přesvědčit, že jejich zjednodušený pohled na svět nejsou mýty ale fakta … Nemá smysl ptát se proč, ta odpověď je zjevná, je to takhle mnohem jednodušší.

Roman71

Jak které náboženství..
Existuje spousta falešných náboženství, ale také jedno, které je založeno na historických skutečnostech – událostech, které se zde na zemi skutečně odehrály. Ti, kteří toho byli očitými svědky, byli pravým Bohem vedeni k tomu, aby tato historická fakta zaznamenali a měli jsme možnost z nich mít užitek (události od stvoření až po založení křesťanství Ježíšem Kristem), vše zaznamenáno v Bibli. Pravý Bůh, andělé a démoni jsou skutečné duchovní bytosti .Vše ostatní jsou mýty a pověry, které mají jediný účel – zavádět lidi na scestí.