Bakalář 51

Patří e-sporty na olympiádu? (Nebojte se psát obsáhlé názory)

(Nebojte se psát obsáhlé názory) Rád si počtu! Děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Podívala jsem se na net, netušila jsem, že něco takového existuje a že " V roce 2024 by se e-sport mohl objevit na olympiádě v Paříži

E-sport je v současnosti obrovským fenoménem, kterému se však nevěnuje dostatek pozornosti jako sportu. Sice nevyžaduje takové množství fyzického nasazení, zato však zkouší reflexy, řešení problémů pod tlakem, schopnost činit instantní rozhodnutí a další všemožné dovednosti. Stejně jako v klasickém sportu, i elektronické sporty mají hráče, kteří jsou výrazně lepší než ostatní. Boj o medaile elektronických sportů se však děje mimo záštity jakéhokoliv oficiálního orgánu. Mnoho společností a firem si organizuje své vlastní turnaje a často i celostátní mistrovství" atd.

Na mě nezáleží, můj názor nerozhodne, j zařazení e-sportů posuzují odborníci.

Ale myslím si, že mačkat knoflík je něco jiného než tělesná aktivita., která navíc i posiluje duši, tedy přionáší radost, že se sportovec mohl her zúčastnit.

Je pravda, že u PC her je třeba přemýšlet, bystří to rozum, ale prodlužuje čas pobytu v místnosti, omezuje pohyb, jehož mají někteří mladí určitě málo.. Třeba hodiny TV nejsou moc oblíbené.

Můj laický názor. Myslím si, že zařazení těchto her má velmi málo společného s olympijským heslem " Citius, Altius, Fortius (Rychleji, výše, silněji)".

Další odpovědi
Kepler

Nevím sice co to je, ale uráží mě to. Elektronika se sportem nemá nic společného. Olympijské sporty jsou oslavou tělesné síly, rychlosti, dovednosti a krásy pohybu. Proto tam nepatří ani šachy, pokud vím. To by tam mohl patřit třeba i hacking.