Avatar uživatele
Bakalář 51

Patří e-sporty na olympiádu? (Nebojte se psát obsáhlé názory)

(Nebojte se psát obsáhlé názory) Rád si počtu! Děkuji!

Zajímavá 0 před 1977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podívala jsem se na net, netušila jsem, že něco takového existuje a že " V roce 2024 by se e-sport mohl objevit na olympiádě v Paříži

E-sport je v současnosti obrovským fenoménem, kterému se však nevěnuje dostatek pozornosti jako sportu. Sice nevyžaduje takové množství fyzického nasazení, zato však zkouší reflexy, řešení problémů pod tlakem, schopnost činit instantní rozhodnutí a další všemožné dovednosti. Stejně jako v klasickém sportu, i elektronické sporty mají hráče, kteří jsou výrazně lepší než ostatní. Boj o medaile elektronických sportů se však děje mimo záštity jakéhokoliv oficiálního orgánu. Mnoho společností a firem si organizuje své vlastní turnaje a často i celostátní mistrovství" atd.

Na mě nezáleží, můj názor nerozhodne, j zařazení e-sportů posuzují odborníci.

Ale myslím si, že mačkat knoflík je něco jiného než tělesná aktivita., která navíc i posiluje duši, tedy přionáší radost, že se sportovec mohl her zúčastnit.

Je pravda, že u PC her je třeba přemýšlet, bystří to rozum, ale prodlužuje čas pobytu v místnosti, omezuje pohyb, jehož mají někteří mladí určitě málo.. Třeba hodiny TV nejsou moc oblíbené.

Můj laický názor. Myslím si, že zařazení těchto her má velmi málo společného s olympijským heslem " Citius, Altius, Fortius (Rychleji, výše, silněji)".

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím sice co to je, ale uráží mě to. Elektronika se sportem nemá nic společného. Olympijské sporty jsou oslavou tělesné síly, rychlosti, dovednosti a krásy pohybu. Proto tam nepatří ani šachy, pokud vím. To by tam mohl patřit třeba i hacking.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek