nevzdelaneja

Patří dobropis, který mi někdo vystaví, do evidence pohledávek?

Vystaví to sice on, je to jeho faktura, ale peníze mám dostat já protože to je záporná faktura, mám si jí tedy zařadit do mé evidence pohledávek, jako kdybych tu fakturu vydal já…?

Odpovědi
gecco

Správně píšeš, že je to „záporná faktura“ – takže patří do evidence mezi faktury dodavatelu (faktury přijaté)…, měl by sis evidovat i ke které faktuře (původní) se daný dobropis vztahuje…
😉

nevzdelaneja

gecco: no jo ale nebude mi to pak dělat bordel v inventure závazků? Když si ten účetní stav snížím o tu zápornou částku, tak to pak nebude vycházet. A když to přičtu tak zas budu dlužit víc, i když ve skutečnosti to dluží mě. ?

gecco

Ne zcela rozumím…
Ten dobropis se vztahuje k nějaké faktuře – snižuje tvé závazky (částku, již máš zaplatit).
Co je na tom špatně?