kamila44444

patnáctiletá prohlídka

Co mě čeká na 15 leté prohlídce? Pokud se budu vyslékat, musí u toho být i rodič?

Nejlepší odpověď
celie

Musíš jít s rodičem nebo zákonným zástupce.Doktor tě změří,zváží,zkon­troluje páteř,vezme ti moč .Nic čeho se bát.Vyslékat se budeš do spodního prádla.

Další odpovědi
anonym

Co já si pamatuju, byla jsem do půl těla, jenom chviličku, poslechne si srdíčko, pak se zeptá, jestli už máš měsíčky, od kdy je máš, jestli pravidelně, zváží tě, koukne se ti na páteř a tak nějak tě celkově zhodnotí, ještě se koukne do očkovacího průkazu, nemusíš se ničeho bát, rodiče tam můžou být, nevím přesně, jak to teď je, chodili jsme najednou celá třída, teď fakt si myslím, jestli tam spíš být musí, než můžou

M.

Já nevím, jak vy, ale já jsem chodila k prohlídce VŽDY sama. Je to sice teď tak, že do 18 musí mít buď povolení nebo s ním musí být zákonný zástupce (snad to říkám dobře), ale dostala jsem na to takový list, podepsala ho matka, odevzdala jsem ho a chodím si tam vždy sama.
A jinak je to zde řečeno, neboj, vyslékat se úplně nebudeš a ani ti nebude nějak ochmatávat partie. Nebo aspoň u mě ne.

Anuket

Nevím, jak Alesh, ale já šla rovněž jako ostatní opravdu jen do spodního prádla. Mimo klasickou prohlídku se ptá ještě na menzes, ale to se myslím ptalo už ve 13ti. Ještě se mě myslím ptala, zda byl pohlavní styk (v tomto případě by ti mohla napsat žádanku ke gynekologovi, ale záleží na doktorovi, v 18ti nejpozději se ale žádanka vypisuje běžně – pokud k němu ještě nechodíš). Já u toho v 15ti rodiče neměla, doktorka mě vzala bez problému.

Alesh

Klukům se prohlíží „vercajk“, čili předpokládám, že tě čeká něco podobného. 😉 Rodič u toho být nemusí.

anonym

Tvoje matka tě porodila a s otcem tě jistě myli a přebalovali tě, tak čeho se bojíš? Že tě vykoukají? Matka má svoji, a kluci mají svoje.