Deli

Patenty a licence – pokud chci vyrábět něco, co má někdo jiný patentováno tzv. užitným vzorem na Úřadu průmyslového …

… vlastnictví, jak je běžné, že se s ním budu vyrovnávat? Paušálem či od kusu?? V jakých procentech to bývá?

Včera jsem nad zjišťováním těchto info seděla u pc dlouho přes půlnoc, stejně nic kloudného nevím, teď bych radši spala, ale musím po úřadech… Nepomohli by jste mi? Nemáte nějakou zkušenost s tímto? Děkuji.
Doplňuji:
Je mi jasné, že se s vlastníkem licence musím domluvit. Naštěstí jsem zatím ve fázi projekce provozovny, takže vše mohu zastavit jen s menšími ztrátami.
Jen jsem chtěla vědět, zda někdo nemáte zkušenost, jak se pak vlastníkovi licence platí – zda jednorázový nebo třeba roční poplatek nebo od kusu. Co je obvyklé…?

Nikdy by mne nenapadlo, že s pečenými čaji narazím na takovouto překážku. Boje s hygienou a dalšími úřady beru, ale že má někdo patentovaný pečený čaj… No, bohužel má.

Nejlepší odpověď
mosoj

Já si osobně myslím, že pokud je to patentováno, tak to vyrábět nesmíte, pokud se s vlastníkem patentu nedomluvíte.
Pak záleží na jaké formě vyrovnání se domluvíte. Majitel také nebude muset chtít patent poskytnout, ani aby jste to vyráběla.
Viz. tablet Samsung.

Další odpovědi
ReHu

Než sedět hodiny a dny na PC, zkusila do patent.úřadu zavolat a optat se, popř. domluvit si s někým schůzku a na vše se optat.
Myslím, že 1 výlet se Phy se vzhledem k budoucímu výdělku asi vyplatí.