Avatar uživatele
Deli

Patenty a licence – pokud chci vyrábět něco, co má někdo jiný patentováno tzv. užitným vzorem na Úřadu průmyslového …

… vlastnictví, jak je běžné, že se s ním budu vyrovnávat? Paušálem či od kusu?? V jakých procentech to bývá?

Včera jsem nad zjišťováním těchto info seděla u pc dlouho přes půlnoc, stejně nic kloudného nevím, teď bych radši spala, ale musím po úřadech… Nepomohli by jste mi? Nemáte nějakou zkušenost s tímto? Děkuji.
Doplňuji:
Je mi jasné, že se s vlastníkem licence musím domluvit. Naštěstí jsem zatím ve fázi projekce provozovny, takže vše mohu zastavit jen s menšími ztrátami.
Jen jsem chtěla vědět, zda někdo nemáte zkušenost, jak se pak vlastníkovi licence platí – zda jednorázový nebo třeba roční poplatek nebo od kusu. Co je obvyklé…?

Nikdy by mne nenapadlo, že s pečenými čaji narazím na takovouto překážku. Boje s hygienou a dalšími úřady beru, ale že má někdo patentovaný pečený čaj… No, bohužel má.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Deli

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, iceT, Andělé, Kerberus, anonym, MA-SU-KA před 4539 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Já si osobně myslím, že pokud je to patentováno, tak to vyrábět nesmíte, pokud se s vlastníkem patentu nedomluvíte.
Pak záleží na jaké formě vyrovnání se domluvíte. Majitel také nebude muset chtít patent poskytnout, ani aby jste to vyráběla.
Viz. tablet Samsung.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Než sedět hodiny a dny na PC, zkusila do patent.úřadu zavolat a optat se, popř. domluvit si s někým schůzku a na vše se optat.
Myslím, že 1 výlet se Phy se vzhledem k budoucímu výdělku asi vyplatí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek