Kepler

Pat a Mat nám to v Teheránu pěkně zavařil. Můžeme očekávat podobný útok jako na francouzský časopis Charlie Hebdo?

A je to!

https://kultu­ra.zpravy.idnes­.cz/pat-a-mat-znovu-v-akci-za-scenou-marek-benes-f2e-/filmvideo.as­px?c=A180614_144448_fil­mvideo_kiz

Obrázek: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pat_a_Mat
Upozornění pro mazálka: Wikipedie patří k volně šířitelným zdrojům!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Spíš jde o „nenápadnou“ propagaci, řekl bych. iDnes toho umí tendenčně nabulíkovat – jéje! :)

S mazálkem se nedomluvíš – teď jsem zrovna koukal jak vyoraná myš na to, že zmizela otázka ivzez (a kterou jsem nebyl líný odpovídat) >>>

„Kdy přesně a proč se u nás začala přechylovat ženská příjmení?“

Tedy… vážně by mne zajímalo, co v té řepě mazálek má a jak zdůvodnil nekorektnost takového dotazu. :(

DPC – jak mám poznat na co odpovědět, aby to NEBYLA ZBYTEČNÁ PRÁCE??

Další odpovědi
Drap

Ne, nic podobného nelze očekávat.

autacek

Mě spíš šokovalo, že se Pat a Mat animuje v Číně. No, ono ani ty recenze jejich posledního filmu, jsou spíše negativní.

annas

V odkazu je uvedené, že je texty z Wiki je třeba citoval. Jde o upravený tex ze 14. 5. 2018, když došlo ke zpřísnění pravidel

Ale pokud něco okopíruji, tak je třeba vždy uvést přesný odkaz vydávám cizí za své.

„Citace by měla uvádět jak jméno článku, tak i Wikipedii jako zdroj, podobně jako kdybyste citovali papírový časopis.“

Někdo o tom psala i ivzez, bylo to v diskuzi, ale nemůžu najít.
Já to neřeším, protože odkazy uvádím, pokdu odněkud čerpám.

Kepler

Díky, většinou zdroj cituju, jako v tomto případě. Někdy jen uvedu zdroj obecně „wiki“, když třeba stačí do wiki zadat předmět otázky, třeba „Jan Hus“. Myslíte, že to stačí? Asi ne, budu důslednější.

annas

Já nevím. Já jsem tak vyvičená z minulosti od jednoho uživatele, proto vkládám často odkazy i tam, kde vím.

Obrázky beru z Pixabay, i když někdy není snadné vybrat. Je napsané, že se odkazy nemusí vkládat, ale ten, kdo Vám je nahlásil, určitě nehledal.

Ale myslím si, že Vy odkazy na texty vkládáte, ale jen Wiki je zřejmě sporné, pokud se chce někdo dovědět víc . Nemluvím o přesné citaci, tam by odkaz měl byl samozřejmostí.

Nakonec než napíšete Wiki, tak už máte odkaz
okopírovaný.

Ale také jem přišla o hodně odpovědí, většinou jsem sama vyhledávala jednomu uživateli, který vkládal obrázky z Wikipedie. Psala jsem mu několikrát, že i když některé otázky má zajímavé, jsou zbytečné, protože zmizí. Někdy mně vyhledávání dalo i hodně práce hledat v cizích zdrojích. sice jsem se něco dověděla , ale námaha zbytečná. Teď si dávám pozor, raději na otázky s obrázky moc nereaguji.

Já tehdy netušila, že obrázky z Wiki jsou závadné" až jem později, když jsem při vyhledávání našla, že Google zpřísňuje vyhledávání obrázků.

Ale určitě to bude vědět ivzez.

annas

Zdroj
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wikipedie:Ci­tov%C3%A1n%C3%AD_Wi­kipedie