honza19hk

pásový buldozer CAT D11R vs silnice 2 třídy.J to možné??

Pořebuji přejíždět mezi dvěmi staveništi s pásovým buldozerem CAT D11R (váha cca 90 tun,sířka na 1,5 silnišního pruhu,výška 5,8metrů.) je možné s tím jet po silnici 2 třídy na vedlejší staveniště.Cca 800metrů.mám doprovod.Jedná se mi oto abych nemusel s ním na podval,
takto to vypadá:
http://www.you­tube.com/watch?v=ow­xcRRIyEaI
Doplňuji:
technickou to nemá a SPZ taky ,není to dělaný na silnice,ale mě jde o to jestli to je možné,hlavně jestli to unese asfalt,mostky tam nejsou.A jaké by mohli být případné následky,kdyby mě zastavili poldové,ikdyž asi by měli pochopit že to jen přejíždím s doprovodem.

Odpovědi
lukas.zmizik

no prvni vec – zda to ma technicak a spz, coz bych rekl, ze nema, a i kdyby melo, tak druha vec – zda to neposkodi povrch vozovky, protoze ja myslim, ze poskodi, coz taky nesmi…

venkovan

Pokud to má kovové pásy, tak co vím, tak to na silnici nesmí. Asfalt – záleží jaký je tlak na plochu. Pásy mohou ve své podstatě mít menší tlak než kola kamiónů. Tak mám pocit se počítá maximálně na nápravu 9 tun.
Popravdě – zeptal bych se správce silnice, předložil parametry tlaku na povrch ve srovnání s nákladními auty (leckterý úředník nepochopí, že pás celou váhu rozloží) a potom se domluvit s Policií ČR o podmínkách přejezdu.
Výjimky jsou u nás možné na všechno, ale záleží na faktech, ale také na inteligenci úřadů.

cukrar

Honzo, už jste někdy vidě takový stroj na silnici jezzit? Je jedno, zdali II. třídy nebo na jiné.

Určitě jedině na podvalník, přeprava nadrozměrného nákladu, povolení a poplatek…