Pas s biometrickymi daty – co to jsou ty biometricka data. ? -iv-

Nejlepší odpověď
arygnoc

Nejčastější biometrické údaje používané v praxi

  1. otisk prstu – měří se struktura papilárních linií
  2. duhovka oka – porovnává se obrazový vzorec duhovky
  3. sítnice oka – porovnává se struktura žil na očním pozadí
  4. geometrie tváře – měří se vzdálenosti specifických částí jako oči, nos a ústa
  5. dynamika podpisu – měří se rychlost psaní a rozdíly v dynamice tlaku
  6. hlas – tón a zbarvení hlasu
  7. geometrie ruky – rozměry dlaně a prstů
  8. tvar ucha – měří se rozměry viditelné části ucha
  9. DNA – testuje se řetězec deoxyribonukleové kyseliny

Další odpovědi
hanulka11

v tomto pase bývá ,ale většinou jen oskenovaná fotografie a otisk prstů

gnosis

„pas s biometrickymi udaji“ je pas ktery obsahuje kartu a v ni schovany mikrocip. proc tam je nevim jiste, asi pro rychlejsi identifikaci udaju. pristoj pro overeni funkcnosti cipu mame na mestskem urade.

podrobne zde:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Bi­ometric_passport

pokazdejinak

hanulka má pravdu, je tam otisk prstu a barevná fotografie, ale navíc ještě i ta geometrie tváře – dělala jsem pas dětem… ten starší nosí brýle a na focení do pasu je musel sundat – že prý to měření brýle zkreslují