AndyT

Parkur- skoky z velkých výšek

Nedávno jsem viděl video, kde skákají z nepředstavi­telných výšek, a ani se jim nic nestane. Proto bych se chtěl zeptat, je něco co dělají,a by se jim něco nestalo, resp. Co musí udělat, aby ten skok/pád byl správný?

Nejlepší odpověď
pl4toon

Trénovat. Postupně skákat z větších a větších výšek. Je to o zkušenosti. Nedělám sice parkur, ale lezu amatérsky po skalách, to je trochu podobné. Občas taky potřebuji skočit z výšky. Kolikrát překvapím sám sebe :)

Další odpovědi
pokazdejinak

rozhodně trénovat – a nejen pády a skoky, ale celé tělo – svaly musí mít sílu a pružnost! a hlavně na začátku zůstat pěkně v tělocvičně, na žíněnce… pokud není tělocvična, tak venku na trávě… prostě ze začátku je třeba padat do měkkého :)

tahle parta je z Brna, tak je zkus kontaktovat:
http://www.par­kour.cz/jak-zacit/