mojitek

Parkování na invalidech,po­licie,jak z toho ven?

Ahoj všem.Mám dotaz : zaparkujete v Bauhausu na místě pro invalidy(není to ok,ale bylo skoro před zavíračkou a bylo tam dalších xxx pro ně volných).Při návratu k autu vám ostraha objektu sdělí,že vaše auto vyfotila policie,ale nezanechali žádný lístek.Co dělat?Dá se z toho nějak dostat bez finanční újmy při případném předvolání k vysvětlení?Díky za názory.
Doplňuji:
Díky za odpovědi,všem dávám palec.No,musím podotknout,že tohle parkování normálně neprovozuju,na přechodu dávám přednost atd.Prostě to bylo na chviličku a ve spěchu.K tomu lístku-žádný tam nebyl,ale taky ho mohl někdo sebrat,co já vím,dneska je možný všechno.Ostraha samozřejmě mohle být vtipně aktivní,taky je to možný.Napadla mě jedna z možností: při případném předvolání „odmítnout vypovídat“ mělo by být na nich mi dokázat,že jsem auto zaparkoval přímo já .. za takovou malichernou blbinku se mi fakt platit nechce.

Nejlepší odpověď
Hlada

Zbaštil jste jim to i s navijákem.

Další odpovědi
anonym

Jediný hlada odpověděl věcně, neboť:

  1. Policie nikdy nefotí bez příslušného upozornění formou lístku. Foto se používá pouze jako důkaz při odtahu.
  2. Pravidla byla několikrát novelizována, přičemž dnešní platná úprava již nepovažuje krátkodobé zaparkování na rezervé pro invalidy za chování ohrožující bezpečnost silničního provozu, ale pouze otázku ohleduplnosti, obzvlášť, pokud tam byl dostatek dalších volných míst.
  3. Ostraha nemá žádné pravomoci, ale ráda dělá důležitou. Já bych jim suveréně odvětil, „Pokud si nevymýšlíte, tak si klidně počkám na předvolání. Jestli se nemýlím, tak vaše role má být regulace parkování tak, aby byl dostatek volných míst pro vaše klienty, kteří sem přece při nakupování nosí peníze, z nichž jste venkoncem i vy placeni!“
  4. S firemním autem jsem měl párkrát praktickou zkušenost s lístečky za částečné parkování na chodníku (pravými koly). Jenak se jednalo jen o stvabní provedení obrubníku, který po pár metrech končil a nikdy nesloužil skutečně pěším, takže to bylo dost diskutabilní. A hlavně po rozhovoru se službou na okrsku, jsem zjistil, že tím jen vykazují určitou formální činnost, jež je na nich vyžadována a že většina řidičů se ani nedostaví, a kydyž už někdo přijde, buď to vyřídí domluvou (u 1. přestupku) nebo symbolickou stovkou při opakovaném.

Ovšem jiná věc je na evidentních místech v zónách či přímo zákazu stání, tam je dokonce městská policie v korupčním propojení s komerčními odtahovkami, které jim dávají provize za předražené odtahy. Jednou mi dokonce odtáhli auto při maturitním plesu dcery těsně před půlnocí a čtvrt hodinky před odjezdem, kdy už to dávno nikomu nemohlo překážet (jednalo se o rezervé před sídlem firmy, jež měla provoz pouze do 16 hod.). Účel byl ten, že než jsem si stihl dojet na odtahové parkoviště, napočítali mi plný tarif za další započatý den – byť to bylo snad jen 5 minut po půlnoci, je to sprostě domluvený hyenismus.
Případná stížnost s poukazem na zjevné korupční jednání, končívá vágní omluvou od nadřízených. (Do obyčejné mluvy přeloženo, to znamená že část desátek se od té doby muselo dávat i šéfům, což má na prosté řidiče dopad ještě dražších nákladů).
Doplňuji:
ad ocko, zase vedle! Složenka je vypsána na původní výši pokuty, po roce je dnes vymáhá celní správa a teprve po nezaplacení ani této úhrady, by se mohly náklady navýšit.

Zdroj: http://vozickar­.com/nova-pravidla-pro-parkovani-invalidu/

Damiana

Mám za to, že si z vás ostraha z nudy pěkně vystřelila. Kdyby vás policisté fotografovali, jistě by dali za stěrač oznámení. Hodila bych to za hlavu.
Nebo – když už parkujete na místech pro invalidy – to musíte dělat jako Homer Simpson. Po vystoupení z vozu za sebou až do obchodu – a zejména před ostrahou – poctivě vláčet nohu. 🙂

Illines

Nebrat v uvahu-potvrzeni je potvrzeni-listek .A vsude v E.U.

L.Knize

Počkejte až vám přijde předvolání.Vezměte s sebou nejakého známého či kamaráda,nebo rodinného příslušníka, který má průkazku pro invalidy a ten jim musí říct, že jste ho tam vezl a on vám zapomněl za okno umístit parkovací kartu pro invalidy.Druhá možnost je, že jim řekne, že si od vás auto půjčil, protože jeho mu nejelo a protože je invalidní, automaticky parkuje na místě pro invalidy, ale neuvědomil si, že parkovací kartu pro invalidy zapomně ve svém autě. A samozřějmě sypat si popel na hlavu, že jste si musel vzít volno v práci, aby jste se dostavil a že kdyby to tak nebylo, proč byste s sebou bral invalidu k vysvětlení atd. atd. Třetí možnost je, že byste měl mít lístek za stěračem, ale spíš botičku.Ověřte si jestli policie postupovala dle zákona.Asi si z vás ostraha udělala legraci.

venkovan

No alespoň si budeš pamatovat, že na vyhrazeném místě pro invalidy se neparkuje ani když je večer.
A přikláním se k tomu, že ostraha zabodovala.
Nicméně – možná do roka přijde fotografie s předvoláním na podání vysvětlení.
A nebo co je taky možné, až tam přijdeš zaplatit jinou pokutu, tak na tebe vysypou všechny restíky za poslední poplatkové období a odejdeš bez řidičáku. Takových už taky bylo dost.

anonym

Nevysvětlíte, neobhájíte. Zajděte na policii a snažte se usmlouvat co nejmenší pokutu s tím, že toto jste provedl v časové tísni a poprvé. Bez pokuty to nejspíš nebude, ale pokud budete čekat, až Vám přijde složenka, může to být podstatně horší.

cukrar

Mojiteku, jediná kvalitní odpověď je ta, že si z Vás vystřelili.
Nikdo nemá důkaz, že jste VY viníkem přestupku.