Marvan

Parkovací karta

Znamená absence parkovací karty zákaz parkování za modrou čárou?

Například když využívám služební vůz, který je registrovaný na firmu, která ani nesídlí v Praze, takže vůz nemá žádnou parkovací kartu, s tím vozem nesmím parkovat na Praze 1 do doby než si opatřím patřičnou kartu?

díky za vysvětlení

Odpovědi
Výletník8

Moc Vás nepotěším. Bez karty tam můžete parkovat jen denně ráno v 6 – 8 hodin a dále lze za 400 Kč koupit desetihodinovou kartu na parkování v 8 – 18 hod. K parkovací kartě se mírně liší podmínky v jednotlivých městských částech, např. v Praze 1 by pro Vás mohlo platit:

K získání nároku na parkovací kartu je nutno splnit tyto podmínky (v souladu s platnými právními předpisy):

  1. žadatel – fyzická osoba musí mít místo trvalého pobytu v Zóně placeného stání v dané oblasti (dále jen ZPS)
  2. žadatel musí mít právní vztah k vozidlu, pro které je karta vystavována, vyplývající z ustanovení § 23, písm. c) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, to znamená:

  1. žadatel je zaměstnancem společnosti a má vozidlo svěřeno do soukromého užívaní zaměstnavatelem na základě pracovní smlouvy nebo smlouvy o užívání služebního vozidla k soukromým účelům (příjmem zaměstnance ze závislé činnosti je bezplatné používání firemního vozidla pro soukromé účely),

Dojděte si tedy na úřad se smlouvou, na základě které užíváte firemní vozidlo, a s dokladem, že platíte daň za jeho užívání k soukromým účelům, a kartu byste měl dostat, pokud v Praze 1 bydlíte.

Zdroj: www.praha1.cz/cps/do­prava-a-parkovani.html