jirka F

Paří se houby v igelitce, i když je chladno?

Chci se zeptat jestli tohle platí jenom když je léto ale hlavně se chci zeptat jestli to platí i když je venku chladno dali jsme to do igelitové tašky protože už bylo chladněji něž v létě tak jsem se zeptal jestli se to může v té igelitce i když je chladno pařít nebo to platí jenom když je léto a hodně teplo houby jsme potom s tašky ihned vydělali a dali do bedny bylo jich tak hodně že se ani nevešli na stůl.

Ps: jinak v lese u nás normální houbové království podborováci(babka) , hřiby , lišky sice jsme se trochu ztratili ale fakt houbové bohatství .

Nejlepší odpověď
beer

Houby musí ‚dýchat‘, což jim igelitka neumožní. Tedy ano, i za chladného počasí není igelitka pro přepravu hub vhodná.

Další odpovědi
ivzez

Houbám škodí i otevřená igelitka i v chladném počasí.
Na houby bych si pořídila košík.

jirka F

igelitová taška byla z otvoru větraná takže si myslím že houby měly přístup k dýchání ale když tak mě opravte .