parfémy a vody

Jaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní vodou a parfémovanou vodou?

Nejlepší odpověď
annas

Parfém (vůně) je směs prvků, látek s různou prchavostí. Aplikuje se na pokožku. Doporučuje se používat spíše na večer.
Toaletní voda a parfémovaná voda bývají často zaměňovány kvůli svému názvu. Tedy parfémovaná voda je silnější než toaletní voda. Toaletní voda je určena především k nástřiku na oděv. Na pokožce dlouho nevoní. Parfémovanou vodu lze použít na pokožku i na oděv.
Tyto tři druhy se od sebe liší množstvím vonných silic v alkoholovém základu a způsobem aplikace. Parfém je nejsilnější, pak následuje parfémovaná voda a nejméně intenzívní je toaletní voda.

Zdroj: http://parfemy­.matedarek.cz/in­formace/158-Toaletni_voda.html

Další odpovědi
panenka

parfem je sprej,toaletni voda je vonavka tekuta ktera se dava na krk,parfem.voda je je neco podobneho jako toal.voda.

Jana798

Lze souhlasit se vším, co je uvedeno. Pěkně popsán rozdím mezi parfémem a pefémovanou vodou můžete najít zde: https://www.par­femyzlondyna.cz/faq