ppajjass

Co v tomto příkladu znamená tečka – násobení nebo desetinná čárka?

Když je příklad: 3.2 na druhou+2 na druhou.Ta tečka znamená násobení nebo desetiná čárka?

Odpovědi
gecco

Pro kterou třídu je to příklad??
😉
Protože 3,22 je sice snadné vypočítat i z hlavy, ale zezačátku se dávají příklady zřetelnější…
3 . 22 = 12
(3 . 2)^2 = 36
3,22 = 10,24

Hykam

Pokud to je napsané strojově např v učebnici, tak by to mohla být des. čárka, pokud napsané rukou, tak by to mohlo být násobení

Kelt

Možné jsou obě možnosti, ale protože umocňovat čísla desetiná a bez kalkulačky mi pro žáky základních škol připadá nereálné, řekl bych že se jedná o násobení.
Je si ale třeba uvědomit pořadí početních úkonů. Sčítání je méně důležité než násobení a mocnění je ještě důležitější. Tedy umocnění, násobení, sčítání.
vypočítej 2 na druhou. , vynásob to 3 a přičti 2 na druhou.
Když si myslíš, že to má být 3,2 na druhou, tak by to bylo všechno v závorce. Ty máš ten příklad před sebou a tady to píšeš na PC. Jistě, může být 3,2 na druhou, což by bylo 3,2 krát 3,2.

setapouch

V našich krajích píšeme desetinnou čárku, ne tečku. Takže tečka je násobení.