Marek1987

Parazitování na internetové doméně?

Rozumí tu prosím někdo právním předpisům ohledně parazitování na internetové doméně? Pokud vlastním dvouslovné doménové jméno s u upřesněním lokality (Praha) a můj konkurent ze stejného oboru si založí stejné doménové jméno s pomlčkou mezi dvěma slovy, mohu to brát jako parazitování či nekalou soutěž? Nyní mě to nijak extra nepoškozuje, ale v budoucnu by možná mohlo. Poradíte prosím někdo? Předem děkuji.

Odpovědi
Roman71

Marku, nevyvozoval bych předčasné závěry, dokud se konkurence neprojeví svým jednáním. Potom můžete hledat pomoc právního institutu a radit se, jak postupovat.

Hlada

Není to parazitování ani nekalá soutěž. Jsou to dvě rozdílné adresy. Jinak by ani nebylo možné je zaregistrovat. Myslím, že by bylo mimořádně obtížné dokázat, že tím někomu vzniká nějaká škoda a v jaké výši. Mnohem důležitější je SEO. Podle adresy stejně nikdo nehledá.