pejsáček

Parametry pro výběr PC

Můžete mi prosím poradit? Chci si pořídit nový PC, ale nevím, jestli jít do noťase nebo stolního PC. PC používám především pro úpravu fotek a internet + používám programy v Ofisu Word, Excel, Powerpoint atp. Nevím, jaké parametry jsou optimální co se týče kapacity paměti, programového vybavení atp. Dále mě zajímá cena, za kterou mohu PC pořídit co nejlevněji a pokud možno v co nejlepším vybavení.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejvýkonnější počítače potřebujete na video,hry a profesionální grafiku. To ale nejsou Vaše cíle. Nejnáročnější je zpracování fotografie a to ještě jenom když pracujete s vrstvama. Vaše požadavky splní jakýkoliv současný počítač s operační pamětí od 2 Gb výše a dvoujádrovým procesorem.
Hard disk jaký bude, dnes se pod 160 Gb neinstalují. Pokud nebudete instalovat velké množství filmů bohatě stačí.
Graficklá karta jakákoliv ze současných středně výkonných. Je zbytečné aby byla z těch nejdražších. OS takový na jaký jste zvyklá XP nebo Widows 7. Program pro úpravu fotek nejlépe ryze český Zoner v nějaké nižší verzi ( ne profesional) dá se sehnat v časopisech i free. Jsou ale i jiné které by Vám mohly vyhovovat a jsou free. ( Picaso a pod.)Takovýto počítač lze pořídit do 10 000 bez monitoru.
Jestli notebook nebo stolní, záleží na Vás ale pro úpravu fotek displej notebooku moc vhodný není alespoň v nižších cenových relacích. Pro úpravu fotek je důležitý monitor. Nemusí být SIPS, SPVA, dá se vybrat i mezi
TN monitory. Zásadně matný !!!
Pokud budete vybírat i monitor tak aby měl DVI ( možnost digitálního připojení k PC).

Další odpovědi
anonym

Na tovéto užívání PC se cenově vejdete do 13–15.tisíc Kč,ale to si budete lebedit,jak vám to běhá,je to cena jak ve stolním PC tak notebooku.Teď je důležité rozhodnout se pro jeden z nich,pokud ho nikam nemusíte,už třeba kvůli zaměstnání nosit,tak bych doporučil stolní PC.Co se týče software,tak na fotky Zoner Photo Studio,dále samozřejmně OFFICE aspoň 2007,aspoň 2GB ramky(paměť)
dvou dvoujádrový procesor a slušnou grafiku,ale ty sestavy jsou už tak přispůsobený,hlavně bych doporučoval nekupovat PC s předinstalovaným systémem VISTA(je to šunt),chce to Windows7.
Doplňuji:
opravdu chci poděkovat,za ten palec dolů,mám zněj neskrývanou radost,potvrdil mi jen to,co jsem si myslel: z jakým materiálem se tu setkávám.