Rabi7

Paralizer nesmrtící obrana? Když nekomu proženu mozkem 3 mil volztu tak to podle mnš nerozdejchá?!?

Paralizer nesmrtící obrana?
Doplňuji:
Děkuji za Odpoved ja byl v Eletrice vzdycky slabej, myslel sem si ze to tak nak asi bude s tema aperama, dekuji

Nejlepší odpověď
Odpovědátor

Frekvence a tvar pulsů elektrického paralyzéru jsou navrženy tak, aby působily na kosterní svalstvo, nad kterým útočníka dočasně zbaví kontroly. Elektrický výboj paralyzéru však nemá dostatek energie na zasažení vnitřních orgánů.

Volty nezabíjí, zabíjí ampéry. Nezaslouženou pověst paralyzéru jako smrtící zbraně má na svědomí jeho časté zaměňování s taserem

Další odpovědi
Dochy

jak píší kolegové, informace o maximálním napětí nic není dostatečně vypovídající. Udávané napětí je zpravidla naprázdno a vypovídací hodnota je spíš o tom, zda se oběť ochrání vrstva oblečení apod. Experimentátoři s teslovým transformátorem se běžně nechávají zasáhnout jeho výboji s napětím v řádech MV.
Zajímavý je ale maximální proud, jaký dokáže zařízení vyrobit. Pokud je to max. třeba 1mA i na lidském těle bude napětí max 10V (silně proměnná impedance lidského těla se udává v závislosti na okolnostech obvykle 2–10kOhm, pro nižší výkony zdroje i přes 100kohm)

Opět nesouhlasím s názorem že „nezabíjí volty. zabíjí ampéry“. přestože působení na nervovou soustavu je úměrné zejména velikosti a charakteristice procházejícího proudu, obecně působení elektřiny na organismus je komplexnější.

anonym

Ale rozdejchá, nebude nadšen, ale rozdejchá…
Koukni na další parametry paralyzeru (zejména max. proud a kmitočet) – není volt jako volt…
😉