AnonimJa

Paralerní světa a cestování mezi nimy ?

myslíte si že je pravda že pomocí hooodne silného gravitačního pole se dá vytvořit díra mezi naším a jedním z Paralerních světú ?

Odpovědi
Zbynas

Ne, myslím, že za pomoci gravitačního pole to nikdy nepůjde. Myslím, že pouze když člověk ovládne čas. Paralelní svět může být asi jen ten, který již někdy proběhl v čase.
Doplňuji:
Kelt: Myslím, že paralelní svět není jako nějaký druhý svět a už vůbec ne někde, kam bychom mohli ukázat. Myslím, že paralelním světem bychom mohli nazvat jakkouliv dobu, která již uplynula a mi bychom něco z této doby vložili do naší, propojili bychom minulost s budoucností. Což říkám bez ovládnutí času a prostoru nelze.

Kelt

Silné gravitační pole může změnit trojrozměrný prostor, ale ne čas. Čas se mění s rychlostí pohybujícího se předmětu v prostoru, ale tato rychlost musí být řádově velká, jako je rychlost světla. Kdy by podle ¨vás měly být ty paralelní světy? Ve vícerozměrném prostoru by to cestování snad bylo možné. Papír snese všechno, ale zda je to reálné si nedovedu představit.

da ny

Není třeba žádného silného gravitačního pole ani ovládání času.
Astrální cestování do paraelních světů může však být nebezpečné.
Člověk se nesmí pokoušet do ničeho zasahovat a nikdy neví, s jakým dalším cestovatelem se tam setká.
Jeden z přijatelných popisů zde:
http://www.spek­trumzdravi.cz/jak-na-astralni-cestovani

arygnoc

tu si to chce troška ujasniť pojmy – predpokladám, že problematiku topológiu viacrozmerných priestorov asi neovládate (inak by ste túto otázku asi nepoložil).

v prvom rade sú to paralelné svety (s „l“, nie s „r“).
slovo paralelný znamená rovnobežný (to dúfam nemusím vysvetlovať), voľnešie (opisne) podobný.

takže sa jedná o PODOBNÉ svety.

a teraz poďme ku tej topológii (laicky, zjednodušene, bez rovníc):

predstavte si náš svet ako nejakú líniu o hrúbke 1 bodu – poloha bodu na nej stanovuje čas.
táto jednorozmerná línia je (náš svet) uložená v „nadpriestore“ – rovine (dvojrozmerný svet, ale tá nemusí byť rovná, môže sa rôzne krútiť, zvíjať, ba može to byť guľoplocha alebo i tzv kleinova fľaša, …), ktorá je súčasťou „supersveta“ o troch rozmerov, ktorý patrí do „hypersveta“ (už rozmetry štyri) a atď.

budeme sa ale baviť iba o našom svete a podobných – líniách a nadpriestore, nadsvete, svete, kde sa náš hypotetický svet vyskytuje a vyskytuje sa v ňom aj paralelný svet (ale nemusí sa, môže sa v ňom vyskytovať iba v jednom bode).

prechod do paralelného sveta je možný dvoma spôsobmi:

v bode, kde sa aspoň raz stretli (múže to byť iba bod, alebo časť línie spoločná pre oba svety, inak by neboli „podobné“) – čo je najčastejšie v minulosti (inak to je náš identický svet, paralelný bude až potom, keď sa rozpoja).

druhá možnosť je prienik do nadpriestoru a prechod do paralelnej línie.

problém:

prvá možnosť:
nevieme cestovať v čase naspäť, resp. vôbec, a nevieme, ako by tento krok v minulosti ovplyvnil súčasnú líniu, svet, ak by sme sa aj do minulosti vedeli vrátiť a prešli do paralelnej línie, sveta.

druhá možnosť:
nevieme identifikovať nedpriestor a nevieme ani do neho prejsť, prípadne z neho i vystúpiť (či do vlastného alebo paralelného sveta).

v oboch prípadoch:
vytvárame ďalšie minimálne dve línie, paralely, a to odchodom zo súčasného sveta (inak by sme ďalej v ňom existovali) a vstupom do paralelného sveta, v ktorom sme predtým neexistovali („vznikli“ by sme sa už s nejakým vekom, stavom, hmotou z ničoho).

z hľadiska jednotlivých svetov by sme porušili energetickú rovnováhu (energia sa nikde nestráca, iba sa transformuje) – ale z hľadiska nadprietoru by bolo všetko ok – no svety (súčasný i paralelný) by sa zatriasli, ba mohli by i zaniknúť (bing bang, anti bing bang, niečo fatálneho).

resumé:
tieto prechody nebudu možné.

;)

xxxxxx*
pre tých, čo sa sťažujú, že nemôžu opalčekovať, tak sem: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/newtonova-tekutina
xxxxxx*