Paragraf a co dál?

dobrý den můj přítel dostal trest za paragraf 171ods.1písm.g, tak bych se chtěla zeptat co mu za to mohou uložit za trest děkuji moc..

Odpovědi
standa

Podle starého trestního zákoníku (platný do 31.12.2009) je v ustanovení § 171 zmiňován trestný čin „Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta nebo peněžitý trest.

Vámi zmiňované písmeno „g“ však v odstavci 1 neexistuje…, nejspíš se tedy jedná o překlep.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h3.as­px