dudu

Pár zmatených dedukcí!?

Podle statistiky náš stát vynakládá na podporu jednoho nezaměstnaného měsíčně cca 9 tis. korun. Typický nezaměstnaný je mladší 40 let, má základní či střední vzdělání bez maturity. Je bez práce zhruba 5 měsíců. Asi pro 60% těchto občanů je to tragedie, zbytek by však nepracoval ani za dolary. Průměrný důchod činí asi 11 tis. korun, ovšem těm, kteří nikdy nepracovali /a že jich je dnes přehršle/ se údajně penze vypočítává z průměrné mzdy /zhruba 23 tisíc/. Na tu však nedosahuje ani polovina tvrdě makajících. Většina důchodů opravdicky pracovala nejméně 25–40 roků a obdržela průměrný důchod.
Není to celé k zbláznění, třeba i proto, že např. příživníka, banditu-teroristu a zloděje, který okradl invalidu, dnes ve státních sdělovacích prostředcích ani nenazvou pravým jménem. Stále je nějak ošetřován důsledek, ale není kardinálně řešena příčina, což odporuje zásadám příčinnosti a bude mít posléze fatální následky. Věřte, že je opravdu čeho se bát.

Doplňuji:
Pane kolego baghiro, máte nesporně pravdu, ale ale…, v roce 1947 zvítězili komunisté zcela legálně., to za prvé a za druhé se domnívám, že pragmatičtější je řešit budoucnost, což v praxi znamená vyhnout se chybám z minulosti a bohužel se zdá, že ta banda politiků je nepoučitelna a opět se díky jim hrneme do průs… a tentokráte to nemusí být ku příležitosti nějaké osmičky, jen pouhé zvonění klíčů.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, musím plně souhlasit. A co taky můžeme čekat když máme vládu, která vrahům, zlodějům a lupičúm dává státní vyznamenání. Pořádá velkolepé akce na jejich oslavu za naše peníze.Zákony, stejně jako daňové úlevy a podobně platí převážně pro malou skupinu movitějších. Zajímalo by mě, jak dlouho tento národ bude snášet podobné praktiky.

Další odpovědi
baghira

Kdyby u nás po 2. světové neuchopili vládu komunisti, byli bychom na tom stejně jako kterákoliv jiná západoevropská země, jestli ne líp.
Tam já vidím prvopočátek všeho svinstva. Všechno ostatní jsou jenom důsledky.

A když jsme u toho nazývání pravými jmény, jak nazvat ty, co způsobili popravy 270 lidí, smrt dalších 5000 v táborech nucených prací, další desetitisíce zničených existencí, statisíce vyhnaných do emigrace? A jak nazývat ty, kteří je podporovali, třebas jen členstvím v jejich organizaci?
Doplňuji:
Pane dudu, v roce 1933 zvítězili v Německu nacisté taky zcela legálně.
Jenže v Německu proběhla denacifikace, zatímco u nás jsou komunisti stále u moci (ať už v jakékoliv straně).

tom004

No,nejen,že pan Vondra vyznamená vrahy,ale ještě má tu drzost,obhajovat v nédiích,že použití vládního speciálu,je efektivní,a nejlevnější.Pro něj,v každém případě.Jinak souhlasím stím,že dokud věci nezačneme pojme novávat pravými jmény,tak si ani žádnou demokracii nezasloužíme.A dů­vod k obavám,je docela reálný.

mosoj

MEDITUJETE TADY NAD MYSTIFIKACÍ .
Těmto lidem se žádný důchod nepočítá z průměrné mzdy. Ukažte mi jeden právní podklad který by to potvrzoval.

Pokud nebudou mít při použití výpočtu důchodu, platném pro všechny lidi stejně, vyšší důchod než je nejnižší možná výměra důchodu, budou brát při SPLNĚNÍ pdmínek nároku na důchod, tento nejnižší možný důchod a ten je v současné době 2940 Kč. Z toho dělá 2170 Kč základní výměra a 770 Kč je nejnižší možná výměra vyplývajíci z dosažených vádělků v rozhodném období.

terry

JJ, krize teprve dorazí ☹.