jungle-be

Pár otázek týkající se EU (Evropské Unie)

Mám pár otázek týkající se EU:

  1. Je pravda že Smlouvy,které položily základy pro EU jsou a)sloučení tří společenství(ES­VO,EHS a Euratom) b)Maastrichstká smlouva c)Amsterdamská smlouva d)Smlouva z Nice ?

2)Jaké změny přináší členství v EU pro občany?

  1. Jaké jsou NEJDŮLEŽITĚJŠÍ instituce EU ?

4)Jaké možnosti přináší členství v EU studentům ?

  1. Je pravda, že třemi pilíři EU jsou : a)Evropská společenství(spo­leč.politika), b)Spol.zahr.a bezp.politika c)Spolupráce v oblasti vnitřní bezp.a justice.

Na internetu tyto informace jsou různě divně přeházené a nepřehledné a hlavně je jich mnoho, takže se v tom opravdu nevyznám. Budu vděčný, za odpovědi.
Doplňuji:
Díky! Našel jsem taam vše, cco jsem potřeboval, až na ty tři pilíře.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít odkaz.

Najdete ilustrovanou prezentaci, která objasňuje, jak Evropská unie funguje …
Prezentace o EU
Celá prezentace v jednom souboru

http://europa­.eu/abc/eusli­des/index_cs.htm

Další odpovědi
anonym

Promiň, EU vzniko z (tuším) 5 státu. Bezcelní uhlí, ocel apod. Pak se to nějak rozrostlo a určuje plno věcí. Špatně. EU se má držet původní myšlenky. Bezcelní pohyb výrobků. Dobré je pohyb osob, ale jinak by něměla zasahovt do suverenity států. EMS, Lisabonská smlouva…