Petr_typecek

Má vyzvednutí balíčku na poště nějaké věkové omezení atd.? Více v popisu.

Má vyzvednutí objednáneho balíčku z eshopu nějaká pravidla (věkové omezení)A jak je to s tím diskretním balíčekm prej furt můžou vidět odesílatele nešlo by zakrýt i todle (100% anonymní balíček)nebo kontrolovat balček (otvírat ho) (ale to je asi blbost)Vím že jsou to primitivní otázky ale nikdy jsem nic takového nedělal (vyzvedávání balíčku atd) tak se pro jistotu zeptám.

Pár otázek o české poště.

Nejlepší odpověď
annas

https://www.ochran­ce.cz/aktualne/tis­kove-zpravy-2015/adresati-mladsi-15-let-maji-pravo-prebirat-zasilky-urcene-do-vlastnich-rukou/

"Adresáti mladší 15 let mají právo přebírat zásilky určené do vlastních rukou

Česká pošta změnila podmínky pro vydávání doporučených psaní a balíků. Nyní je nově mohou přebírat i nezletilí, kteří nedosáhli 15 let. Změnu pravidel inicioval svým podnětem k ombudsmanovi čtrnáctiletý stěžovatel. Český telekomunikační úřad následně uznal výhrady a argumentaci ombudsmana, a přiměl Českou poštu ke změně pravidel.

Nezletilí mají právo na ochranu soukromí, pod které se řadí rovněž zákaz svévolného zasahování do korespondence. Toto pravidlo však nebylo ze strany České pošty v případě nezletilých dodržováno a čelili tak diskriminaci kvůli věku. Právo na soukromí je garantováno také v občanském zákoníku, kdy se vztahuje i na děti.

Ochránce konstatoval, že pošta je pouze zprostředkovatelem komunikace mezi dvěma osobami a nemá zasahovat do jejich vztahu svými vlastními pravidly tím, že bude určovat, které zásilky nezletilým předá a které ne.

Pošta není oprávněna posuzovat, zda může nezletilý převzít zásilku, kterou mu zasílá jeho příbuzný nebo známý a totéž se týká také obchodní korespondence. " atd.

Pokud vám něco posílá firma, adresu zpravidla uvedou. Pokud soukromník, adresu odesilatele může napsat neexistující, ale v případě reklamace nemůžete nic dělat.

Otevřít bez nějaké příčiny balíček je porušením listovního tajemství.

Nechte si poslat balíček třeba PPL, GLS, Geis atd. dovezou vám do bytu.

Další odpovědi
ivzez

„Diskrétní balíček“ lze zaslat v případě, že zákazník zaplatí
předem a odesilatel balíček odnese na poštu osobně.

V případě e-shopu je ale pravděpodobnější hromadné odesílání,
Pak by přebírající pracovník asi věděl, kdo (která firma) zásilky odesílá.

O věkovém omezení nevím, ale možná by byl problém u malého dítěte.

marci1

Pokud se prokážeš dokladem totožnosti (když nemáš OP tak cestovním pasem) pak si balíček můžeš vyzvednout i když Ti není 15 let.
Pokud máš na mysli „diskrétní“ balíček z erotického e-shopu, tak na něm při vstupu do shopu, musíš potvrdit, že je Ti 18 let (tedy i pro objednání zboží).
Takovéto „diskrétní“ zboží je zasíláno odesílatelem pod úplně jiným (vymyšleným) názvu obchodu, tedy absolutně diskrétně.
🙂