jungle-be

Pár otázek kolem ruštiny

Dobrý den, jen bych se chtěl zeptat, jestli je ženský rod pro slovo бизнесмен. Dále bych se chtěl zeptat, co by jste naspali místo pomlčky ve větě У – есть два брата, je ve smyslu : Ona má dva bratry. Začátek věty v ruštině je ve smyslu ,,U ní , a právě to slovo ,,ní" mi uníká. Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Děkuji za rychlé odpovědi. Už to chápu ;)

Nejlepší odpověď
quentos

sice mám za sebou jen dva roky ruštiny, ale odpovědi jsou jednoznačné – бизнесвумен ; y неё.
Doplňuji:
Rocker: taky jsem si s tím pádem zájmene „ona“ nebyl dvakrát jist, ale mám to podle všeho dobře: http://www.stu­duju.cz/latka-696

Další odpovědi
Rocker

Já bych asi napsal biznesmenka (nevím jak psát azbukou na PC).V druhém případě to bude u nej (N,E a I s háčkem).Jestli si to teda dobře pamatuju:-)
Doplňuji:
Tak si to pamatuju blbě:-(

cochee

quentos: tím бизнесвумен bych si nebyl tak úplně jistý, pakliže srovnám s češtinou – například ženský kameraman je kameramanka, nikdy jsem neslyšel říct v češtině kameravumen nebo jak bych to vlastně měl v češtině napsat 🙂

quentos

tazatel se ale ptá na ruštinu, nikoli na češtinu! V ruštině žádnou -manku v životě nenajdete. Manka je česká specialita… a Rumcajs taky ;{))>