faunik

Pár dní mě bolí a píchá u srdce. Bolest vystřeluje do levé ruky a trvá určitou dobu a pak přejde, nevíte, co to je?

Je mi 15 let, měřím okolo 167 cm a váží m přes 50 kg. Pravidelně cvičím, případně se projedu na kole. Na vyšetření se srdcem jsem byl jako malý a bylo v pořádku. Nikdy jsem neměl žádný podobný problém, tak mě tohle docela děsí .Neví někdo, co by to mohlo být? Díky předem.
Doplňuji:
Pár dní mě k tomu ještě pobolívá celé tělo, ale to jen mírně a docela dost divně. Někdy mě pichne v rameni z ničeho nic, potom v boku… atd.

Nejlepší odpověď
bolak

Když tě to děsí, tak proč s tím nic neděláš?

Teda nic, abych ti zas nekřivdil, píšeš to lidem po internetu :) Já se vám lidi divim, máte bolest neznámého původu a místo abyste to šli řešit, tak na to serete. Navíc když je to u srdce, kde každej druhej problém znamená že je s tebou minimálně ámen. Může to bejt samozřejmě vod páteře, nebo skříplej nerv, ale může to bejt i nádor, trombus a další miliony věcí a věř mi že čekáním to nevyléčíš.

A to žes byl v dětství u doktora, můj děda byl taky v dětství u doktora a už je pod zemí, a to ho nikde nepíchalo, pořád byl v pohodě a pak mu začal červenat prst, tak mu ho vzali, pak mu začala hnít noha, tak mu jí uřízli, pak se začal posrávat a nakonec nedokázal spolknout ani sousto jídla, tak jestli s ním chceš závodit, tak okej, v opačným případě ale radím hned zítra ráno přestat bejt bábovka a navštívit bílýho pláště.

TJo, a tady máš kompletní nabídku, když tě to tak zajímalo:

http://prizna­ky.vitalion.cz/bo­lest-na-hrudi/
http://prizna­ky.vitalion.cz/bo­lest-vyzarujici-do-ramene/

Další odpovědi
Pájo

Běžte se raději ukázat doktorovi…

Můžete si v lékárně přikoupit koenzym Q10 / může být i Forte – 30 mg.
Účinnou látkou tablet je především koenzym Q10. Tato látka hraje významnou úlohu při přeměně živin (bílkovin, sacharidů a tuků) na energii, nezbytnou pro naše životní funkce, koenzym Q10 působí jako katalyzátor buněčných enzymatických procesů. Při jeho nedostatku je narušeno získávání energie z potravy, což se vedle celkové tělesné slabosti a ochablosti projeví i oslabením obranyschopnosti organismu, poruchami srdeční i mozkové funkce, zvýšenou kazivostí zubů.

cochee

Od Q10 raději odstupte. Tělo si ho vyrábí samo, ovšem je zde zajímavá věc: jakmile ho začne dostávat zvenčí, ukončí vlastní produkci a i když dodávka zvenčí přestane, tělo už vlastní jeho výrobu neobnoví. Takže raději jeho nedostatek z vlastních zdrojů, než umělá dodávka zbytek života.

Pájo

To cochee: určitě máte pro toto tvrzení nějaký zdroj (výsledky klinické studie, odborný článek, co já vím…). Pokud ano, připojte jej prosím, pokud ne, nešiřte tu pouhý svůj názor. Zajímám se o tuto problematiku, takže budu rád…

cochee

Článek nedohledám. nebylo to na netu. Mluvil o tom před lety v TV člověk s lékařským vzděláním, víc si o tom nepamatuju.

Pájo

Škoda…