BEAES

Panuje ve věznici šikana a uplácí se tam??

Jeden znáný je nekuřák a chce poslat cigarety, na co?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano i ne. Ale cigarety složí i jako platidlo.
A jen pro zajímavost pozor na skutečnost, že odsouzený má nárok na dva balíčky za rok.
Známý byl ve vazbě a jeho přítelkyně nedokázala pochopit co to je balíček. Balíček není to co pošta vezme jako balík, ale je to i obyčejný dopis, který obsahuje např. cigarety.
Poslala mu tedy v jednom dopise (v obálce) cigarety a nic víc. Málem ji na tu dálku zabil, protože mu tím svým činem způsobila, že přišel o možnost jednoho balíčku (myslím do 5kg).
Jinak balíček musí být povolený vychovatelem. Je to jako odměna.
Za cigára může měnit cokoli jiného, co potřebuje.
Ještě k tomu balíčku: Tužky, dopisní papír, známky, či jiné věci osobní potřeby se nepovažují za balíček a klidně může dostávat denně poštu (myslím dopis do 2kg) s novinami, časopisy apod.

Další odpovědi
gnr54

Souhlasím s Miroslavem a doplňuji že každý vězeň ve vazbě může mít svůj účet na který můžete posílat peníze,ale polovičku si vezme věznice.Jinak se uplácí všude,takže i ve věznici.

kavon

neni to tak přesně vazba a vykon trestu je něco úúúúplně jiného má nárok na 2 do roku 5kg. ale taky když bude šikovnej a hlavně chytrej tak třeba i 5 baliků. do dopisu mu nic nedavat pak funguje taky nějaky higienicky balik do velke obalky pasta a tak.jinak pravda cigára peníze drogi prašky nejlepši platidla co znám.a na každe navštěvě je možno zanechat v kantyně penize na nakup za nas bylo 1000 a to mu nikdo nevezme když mu je ale pošleš na účet jak piše paní a má dluhy za soud pod. tak vezmou co můžou a říkám hned že mu tam nic nezbyde