Krakis

Panická hrůza ze zubaře

Ahoj,může mi někdo poradit?Nebojím se bolesti ani injekce,sekání dásně nebo trhání zubů,ale mám panickou hrůzu z toho,že mi někdo bude hrabat v puse.Lze si připlatit narkózu a co to stojí? (jediné co ve svých ústech snesu kromě jídla a pití je jazyk mé přítelkyně… 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

Anestetika, podávaná při celkové anestézii nejsou zcela bezpečná. Mám dobré zkušenosti s „analgosedací“ ( i když ne u zubaře, ale při jiném výkonu ). Dostala jsem injekci do ruky a spala jsem, jako při narkóze. Nic jsem necítila. Doporučuji.
Podrobněji viz : Analgosedace se doporučuje pacientům, kteří podstupují složitější stomatologický zákrok, popř. pacientům obávajícím se stomatologického ošetření, a to i starším dětem, nebo pacientům s dávivým reflexem. Léčebnou látku Vám aplikuje anesteziolog do žíly. Látka navodí stav podobný hlubokému spánku, ve kterém pacient snáší bez bolesti, bez psychického i fyzického strádání bolestivé, či nepříjemné ošetření. Analgosedace také umožňuje stomatologovi soustředit se plně na práci, není zneklidňován obavami o bolestivé reakce pacienta.

Další odpovědi
Emefej

V běžné zubní ordinaci na poskytování narkozy asi nebudou vybaveni. Její poskytnutí je mj. podmíněno interním vyšetřením. Relevantnejší informace poskytne spíše lékař než někdo zde na odpovědích.

Reezo

Jsi snad princezna z lízátkové země? Jsi chlap přece ne? Holt si budeš muset říkat celou dobu že je to nutné zlo a nebo nechodit k zubařovi. Volba je na tobě a rozhodni se sám. 🙂 Myslím si, že není reálné, aby tě uspali na takovou banalitu, jako je zubní lékař. Pro princezny může umrtvit pusu, aby necítili bolest.

proč z toho máš panickou hrůzu? máš nějaké trauma z dětství?

mojitek

Rozumím ti,mě nevadí vrtání atd,ale jakmile jde o trhání zubu,tak jedině 100% anestezie.To ti ale u zubaře neudělají.Musíš do nemocnice na lůžkový.Stojí to asi 12 tis jelikož nejde o standard.zá­krok.Jde to udělat tak,že si zajdeš za svým obvoďákem,sdělíš mu že máš fobii ze zubaře atd a ať ti to napíše pro nemocnici-pak neplatíš nic.Ale budeš muset nějakou dobu počkat na zákrok až budou mít tzv.volno.Já čekal asi 2 měsíce.
Reezo : no to se někdy stává že má někdo nepřekonatelný strach,a nemá to nic společnýho s tím jestli je „chlap“ nebo ne.To nelze ovlivnit,jde to mimo tebe.

Reezo

Strach je stav mysli a mysl jsme schopni ovládat. Pokud ne je zapotřebí specialista, který se podívá problému na kloub. Může jít klidně o nějaký zažitý trauma nebo nějaký druh bloku.

mojitek

Strach je stav mysli sám o sobě,to je logický,že jde o nějaký blok když jde o fobii.V tomhle případě specialista nezmůže vůbec nic.Nebo si myslíš,že mu naordinuje pár prášků a bude po problému?Každý máme nějaký strach z něčeho-někdo z trhání zubu,někdo z pavouků,někdo se bojí postavit se třeba násilníkovi který provokuje (a přitom to falešně svádí na „rozum“…) Joo,každý máme něco