láďa1

Páni řidiči také máte „rádi“ řidiče kamionů kteří jezdí jako hovada??

Já vím ty palubky a cihly by se cestou zkazily,nemluvím o potravinách!!!!!
Doplňuji:
Řidičům dodávek a malých tranzitů říkám "chlebíčkáři"ti opravdu jezdí jako hovada.Buďme prosím alespoň na silnicích k sobě tolerantnější.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nesetkávám se s tím, že by řidiči kamionů nějak častěji jezdili jako hovada. V každé profesi se najde někdo, kdo ji neovlídá dokonale. Spíš si těchto lidí vážím, protože vím, že často jsou nuceni jezdit za podmínek za hranicí zákona. Nikdo z nich nejezdí s kamionem z plezíru. Bohužel prakticky všechno zboží, co si kdy koupíme, bylo někdy v kamionu. Z vyjetých kolejí radost nemám, do prázdných obchodů bych se už ale vracet nechtěl.

Další odpovědi
Kamionacka09

Hele jak kdo zalezi na cloveku a podivej se na nektery osobaky! A naprosty souhlas s Hlada.

badisko

rozkaz lado1 tak ja uz teda budu hodnej!!! jo a nechtel by jsi oslovit sirsi verejnost?…napis do blesku nebo aha ..tam tyhle blbosti budou radi resit …tady se to moc mehodi…vime?

cochee

Jezdit jako hovado je příliš obecný pojem. Sám kamioňák nejsem, ale pracovně s nimi fest přijdu do styku. Můžu ubezpečit, že stejně se oni vyjadřují o řidičích osobáků a přitom jde pouze o to, že osobákáři u řízení nepřemýšlejí. Mohl bych povyprávět pár příkladů, ale od toho tu nejsme. Takže moje osobní shrnutí: fifty-fifty 😉
Pozn.: Mi jako zdaleka největší „hovaďáci“ přijdou řidiči dodávek. A teď babo/dědku raď ;)

cukrar

Láďo, mám „rád“ řidiče kamionů, kteří jezdí jako hovada zrovna tak, jako řidiče ostatních vozidel, kteří jezdí jako hovada.
Naprosto s Vámi souhlasím, „Buďme prosím alespoň na silnicích k sobě tolerantnější.“ a doddávám, nejen na silnicích.

venkovan

Větší problém mám s určitými typy osobních aut. Nazvat je hovadem je pro ně pochvala.
A k těch „chlebíčkářům“. Jednou mi vypravoval ekonom jedné firmy zabývající se prodejem potravin, jak navrhli odměny řidičům za rozvoz zboží. Na moji otázku, zda má vůbec ponětí, jak dlouho trvá projet dvakrát Prahu z jihu na sever a zpět prakticky neodpověděl. Faktem je, že čas pro jízdu počítal pro přejezd města ve večerních hodinách, kdy je Praha volná, a ne ve špičce. Jestli potom mají „chlebíčkáři“ takové moudré ekonomy, tak jezdí jenom ve stresu aby honem honem stačili normy. Stejně je nestačí, ale stejně zas druhý den to zkusí znovu, protože vidina prémie zaslepí i rozum.
A to nezřídka platí i pro náklaďáky.

honza19hk

já mám jiný názor,největší prase na silici je buď pražák nebo někdo v silným autě(bavorák,mer­cedes atd..)

Jen nezapomínej,že bez kamionové dopravy by sis nic nekoupil a je jedno jestli potraviny nebo cokoli jiného(,benzín,ha­dr, atd..)

Koleje bohužel nevedou ke každému baráku ve městě.Takže výmluva na to že existuje železnice je docela trapná.
A ne každej kamioňák je hov.. sám s ním jezdím (ikdyž sice s nadměrem) a řekl bych,že krom předjíždění kamionu kaminem jsem nic zlého zatím neviděl.Jo a převrácený kamion po tom co ve stovce krouhnul zatáčku,tak ho návěs poslal na bok. Ale to byla bohužel jeho chyba,že jel prázný takhle rychle.

lukas.zmizik

Najezdil sem 7 let za kamionem, 4 roky s busem něco přes 1 mil km. Zodpovědně můžu říct, že kamioňáků nebo busáků, na které bych si fakt musel dávat pozor, potkám zřídka.

Osobní auta mě ohrozí v průměru tak dvě denně, když se někde někomu vyhýbám, nebo odbočuji či couvám do nepřehledného, komplikovaného místa – 1) předjíždějí 2) nepustí, 3) zavazí 4) cpou se kde nemají 5) nejdou vidět 6) strašně spěchají

Možná kdyby si každý řidič osobáku zkusil alespon na cvičišti zajezdit s něčím větším, tak pravděpodobně mluví jinak…