Marfik

Pan Novák, Dvořák a Svoboda vsadili dohromady sportku. Na tiket v celkové hodnotě 100Kč přispěl Novák 40Kč Dvořák 50Kč a

Měli štěstí vyhrály 45000Kč. Výhru si rozdělili podle toho, jak přispěli na tiket.Jak se mají spravedlivě rozdělit?

PROSÍM I POSTUP: ps: možná jsem otravná ale já musím nějak zkusit jestli to mám nebo nemám dobře tak se na mě nezlobte ☹
Doplňuji:
A vyšlo mi tohle
18 000 : 22 500 : 4500
aby jste věřily

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak napiš do diskuze tvůj postup a já ti to zkontroluju ;o)
Doplňuji:
výborně :o)

Další odpovědi
tom004

To není o zlobení,ale jaký můžeš mít pocit z toho,když ve škole „odevzdáš“ cizí práci.A jestli „to máš dobře“? Nejdříve bys měla zveřejnit svůj výpočet.To by alespoň byl důkaz,že jsi se snažila.Takhle to vypadá,že jenom opíšeš to,co ti někdo vypočítá.
Doplňuji:
Můžeš jít v klidu do školy.

Hykam

Máš to správně
1% z 45000 = 450

Novák ....... 40% 40 × 450 = 18 000
Dvořák ...... 50% 50 × 450 = 22 500
Svoboda.....10% 10 × 450 = 4 500