Avatar uživatele
anonym

Pamětníci, s jakým pocitem jste přebírali „povolávací rozkaz“ ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, suaeda, gecco před 3296 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Povolávák mi přišel v pátek 13, což si dodnes dobře pamatuji. První rok bažanstké vojny nestál za nic. Na druhý rok se vzpomíná již dobře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Spíše bez pocitů. Počítal jsem s tím a věděl jsem kdy ho dostanu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

S pocitem dvou zbytečně promarněných let.Ale v průběhu vojny jsem byl rád, že jsem mohl absolvovat řidičský výcvik na autech, ( a také v nich během vojny jezdit) které bych v civilu nikdy neřídil.
První rok nestál za nic, druhý rok jako maják už byl lepší.Sloužil jsem na vojně v Praze, takže za dva roky poznání Prahy a dneska se v Praze neztratím.
A dneska na to člověk rád vzpomíná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Zrozpačitym, ale na vojnu jsem šel v pohodě, měl jsem fajn vojnu celý dva roky ve skladu u dělostřelců.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

No, hlavně jsem se bál nástupu do proslulejch Janovic nad Úhlavou, postrach všech branců kdo ví vo co go…říkalo se : Janovice nikdy více, raděj kulku do palice…naštěstí, rukoval jsem jinde, okr.Strakonice. Po měsíci přijímače matička Praha, to byla jiná vojna, vzpomínám dodnes, spíš v dobrém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mne se to tehdy netýkalo, ale za necelé dva roky
už se budete moci zeptat i žen …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Já jsem sloužil až v demokratické AČR, když už to bylo jen na rok. Měl jsem odklad skrz VŠ, a když mě z VŠ definitivně vyhodili, tak jsem se šel na vojenskou správu udat, že pominuly důvody odkladu. (Úplně dobrovolně to nebylo, trval na tom otec.) Tenkrát mě zaujalo, že paní na správě moje sebeudání zaevidovala tak, že v mojí branecké složce, cosi vygumovala a cosi nového do stejné kolonky tužkou zapsala. Bylo to v roce 2001. Pak jsem se jí zeptal, kdy to tak asi přijde, ona řekla že asi v červnu. Takže povolávák jsem čekal a počítal s ním. Zcela smířen.
A tu VŠ, teda úplně jinou, jsem si vystudoval až později při zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Nerad se vyjadřuji sprostě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

S pocitem otročiny vůči tomuto státu a hlavně režimu,co tu býval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek