Kajoch

Pamětníci, máte rádi rybí tuk?

Vzpomínáte na dobu, kdy jsme ve školkách tento produkt povinně dostávali na lžičce a poté zajídali kouskem chleba?

Nejlepší odpověď
Edison

Mě ho dávali rodiče. Dnes by si to nemohli dovolit, bo by je děti udali za týrání svěřené osoby.

Musím ale říct, že jsem okusil rybí tuk na Islandu. Tam to pijí k snídani běžně… prostě si daj panáka. A musím říct, že to je něco naprosto jinýho… Jooo… i ryby tam chutnaj úplně jinak. Stejně tak ve Švédsku, v Poslu na severu, v Německu na severu… tyhle přímořský země ryby prostě udělat uměj. A podle toho i ten rybí tuk na Islandu chutná jinak. A dělaj je i ochucený, okořeněný.

Další odpovědi
GM

Vzpomínám, dostávali jsme ho ve školce i doma a chutnal mi, na rozdíl od většiny dětí, které dělaly bléé… A dnes beru vitamín D3 v kapkách Vigantol.

Kepler

Jakbych si nepamatoval. Bylo to hnusné, nicméně byl to nejlepší zdroj vitamínů A a D. Tehdy ty syntetické vitamíny ještě nebyly. Ale spolu s rybím masem je to fakt pochoutka. Na rybím mase ujíždím čím dál víc.

zjentek

Přede mnou museli lahvičku doma schovávat. Vždycky jsem dostal od máti do huby, prej že se má užívat po lžičkách a že ho nebude furt dokolečka kvůli mě kupovat, bo je drahý. Tak jsem jí jako bezelstné dítě upřímně potvrdil pravdu – však jsem lahvičku sežral po lžičkách a š česnekem, povídám… A dostal jsem do držky zas.

Jo a není pravda, že po klukovi, kterýmu táhne z huby česněk a rybí tuk, holky neletěj! Vovo tom to není.

da ny

Ano, dnes v podobě lososa a tuňáka.
D3 užívám v kapkách.

Kajoch

…já si ten,mnoha lidmi nenáviděný rybí tuk,ale pouze ten neochucený z Norska v lékárnách kupuji stále.

zjentek

Neochucený z Norska? TO neznám… Ale jinak taky kupuji, v lékárně rozlévaný, vždy do své původní lahvičky z dětství.

Kajoch

zjentek:čtvrtli­trová lahvička od norské firmy MOLLERS.Rybí olej z Norska – Omega 3 z tresčích jater.Mají i s citronovou příchutí pro měkkčí povahy,ale já beru pouze klasiku.Cena necelé tři stovky.V jak které lékárně.

zjentek

Joj tak to je trocha more expenziv, než co beru já. D;D;D;