Avatar uživatele
Kajoch

Pamětníci, máte rádi rybí tuk?

Vzpomínáte na dobu, kdy jsme ve školkách tento produkt povinně dostávali na lžičce a poté zajídali kouskem chleba?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 1524 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Mě ho dávali rodiče. Dnes by si to nemohli dovolit, bo by je děti udali za týrání svěřené osoby.

Musím ale říct, že jsem okusil rybí tuk na Islandu. Tam to pijí k snídani běžně… prostě si daj panáka. A musím říct, že to je něco naprosto jinýho… Jooo… i ryby tam chutnaj úplně jinak. Stejně tak ve Švédsku, v Poslu na severu, v Německu na severu… tyhle přímořský země ryby prostě udělat uměj. A podle toho i ten rybí tuk na Islandu chutná jinak. A dělaj je i ochucený, okořeněný.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Vzpomínám, dostávali jsme ho ve školce i doma a chutnal mi, na rozdíl od většiny dětí, které dělaly bléé… A dnes beru vitamín D3 v kapkách Vigantol.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jakbych si nepamatoval. Bylo to hnusné, nicméně byl to nejlepší zdroj vitamínů A a D. Tehdy ty syntetické vitamíny ještě nebyly. Ale spolu s rybím masem je to fakt pochoutka. Na rybím mase ujíždím čím dál víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Přede mnou museli lahvičku doma schovávat. Vždycky jsem dostal od máti do huby, prej že se má užívat po lžičkách a že ho nebude furt dokolečka kvůli mě kupovat, bo je drahý. Tak jsem jí jako bezelstné dítě upřímně potvrdil pravdu – však jsem lahvičku sežral po lžičkách a š česnekem, povídám… A dostal jsem do držky zas.

Jo a není pravda, že po klukovi, kterýmu táhne z huby česněk a rybí tuk, holky neletěj! Vovo tom to není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano, dnes v podobě lososa a tuňáka.
D3 užívám v kapkách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajoch

…já si ten,mnoha lidmi nenáviděný rybí tuk,ale pouze ten neochucený z Norska v lékárnách kupuji stále.

před 1524 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Neochucený z Norska? TO neznám… Ale jinak taky kupuji, v lékárně rozlévaný, vždy do své původní lahvičky z dětství.

před 1524 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajoch

zjentek:čtvrtli­trová lahvička od norské firmy MOLLERS.Rybí olej z Norska – Omega 3 z tresčích jater.Mají i s citronovou příchutí pro měkkčí povahy,ale já beru pouze klasiku.Cena necelé tři stovky.V jak které lékárně.

před 1524 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Joj tak to je trocha more expenziv, než co beru já. D;D;D;

před 1523 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek