fanynek

Pamětníci,kolik stávalo v 60.letech máslo?Mě utkvělo v paměti 9,50 Kč to lepší a 8,50 Kč stolní,to bylo čtvrt kila.

Vím,že osminka šla do pětníků(to lepší 4,75 Kč)

Nejlepší odpověď
hanulka11

I .máslo stálo 10kč a
II .máslo v zeleném obalu 8kč

Další odpovědi
tom004

A ještě se prodávalo blokové,kráje­né,také 32,– Kč/kg,někde mu říkali „ruské“. Ale nebylo.

dudu

Čtvrtka másla v těchto létech stála osm korun, ovšem tehdy cena některého zboží neměla kvůli dotační politice vůbec cenu. Na srovnatelnou pozici se lze částečně přiblížit při koeficientu 4×. Ani tento parametr ovšem nemá patřičnou vypovídací schopnost – např. kubík vody byl tehdy prodáván za směšných osmdesát haléřů, nyní je to až 100× více. K porovnání cenových relací je využíván parametr nazývaný spotřebitelský koš. Bohužel cenu většiny zboží dnes nestanoví trh, nýbrž spekulanti.