Pamětnici…kdy se měnil čas v minulosti,bylo to vždy koncem řijna,nebo v počatcich kdy to zavedli to bylo koncem zaři.

Sazel jsem se s babičkou…ona tvrdi že v minulosti to bylo zaři,pořad nevim kdo měl pravdu.Děkuji za odpověd pokud si to někdo pamatujete.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak uvádí internetová encyklopedie Wikipedia na letní čas se v České republice každý rok přechází poslední neděli v březnu, kdy se z 01:59:59 SEČ (středoevropského času) / CET (central european time) posunou hodiny na 03:00:00 SELČ (středoevropského letního času) / CEST (central european summer time). Letní čas končí poslední neděli v říjnu, kdy se z 02:59:59 SELČ hodiny posunou na 02:00:00 SEČ. Toto uspořádání platí od roku 1996, do té doby byl konec letního času obvykle poslední neděli v září.

Další odpovědi
mosoj

Babičká má pravdu a obyčejně ji mívá ještě v lecčems jiném.

led

keď si zmeníte dátum vo Windows nazad na ktorýkoľvek rok (kedy sa menil letný a zimný čas) zistíte to presne.
Ale uvedomte si babičky majú vždy pravdu… 🙂