tony2412

Mám pc ram 4 GB dva sloty, jeden je volný, o kolik tu paměť můžu rozšířit?

mám pc ram 4 GB dva sloty,jeden je volný,o kolik tu paměť můžu rozšířit,mám jednu paměť ze starýho pc 1 GB,můžu jí tam dát a nebo jedině 2 GB nebo 4 GB atd vždy jsem četl jen ram 2,4,8,16 ale nikdy třeba 5 GB ram

Nejlepší odpověď
Funna

ramky jsou duální – dávají se po dvojicích (proto ta sudá čísla) a nebo se dává jen jedna, a ta se 5 GB …to, že dáš něco do 3 slotu ještě neznamená, že se to „přičte“ k těm dvěma, co už tam jsou…je potřeba se podívat do manuálu základní desky, ale obvykle je to tak, že 2 jsou pro duální paměť a ten třetí, když máš jen jednu paměť…takže jestli chceš rozšířit paměť, budeš muset koupit nové a větší..a pokud 2, tak nejlépe úplně stejné (myslím tím i typ a výrobce, ne jen velikost)…
Doplňuji:
doplnění: vypadlo mi slovo …a ta se 5 GB nevyrábí, (jen v hodnotové řadě, co jsi vyjmenoval) a proto jsi to nikdy neviděl …