Avatar uživatele
Nikolka115

PAMĚŤ ****

Jaké metody jsou nejúčinější abych si zapamatovala(nau­čit) učit

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4091 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Cvičit mozek. A používat ho. Po zadání do vyhledavače najdeš spousty odkazů na různá cvičení

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Seznam se dole s Nápovědou, jak se má pokládat otázka! A přečti si to několikrát, jen tak si to dobře zapamatuješ ))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lorrien

Souhlasím s Drapem. Také můžeš mozek podporovat čaji, meditacemi, relaxacemi, můžeš zkusit i imaginaci na odreagování. Také je dobré si jít hned po učení lehnout a trochu se prospat, pak se jít projít a znovu si to přečíst, zapamatuješ si pak až 90% toho, co jsi se naučila ;) Ovšem jsou i jiné způsoby – třeba pervitin, ale to radši nezkoušej :P ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiriii

Prostě opakovat a opakovat a opakovat, říká se že sedmkrát stačí aby si to člověk zapamatoval, tak to zkus raději desetkrát 😁 Dej k tomu nějaké zdravé vitamíny (Ginkgo biloba) na podporu paměti a uvidíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ve vaření nám jedna učitelka řekla, že když se chceš něco dobře naučit, potřebuješ hořčík. Ten obsahují nějaké doplňky stravy a také magnéska a oříšky – např. Studentská pečeť – je pro studenty, proto do ní dávají více oříšků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak je více metod a tak jak se lidé kus od kusu liší, bude to i s těma metodama.
Já jsem to jako student dělal tak, že co jsem se potřeboval naučit nazpaměť, učil jsem se těsně před spaním, třeba v posteli. A hned potom jsem usnul. Ráno jsem se probudil a pamatoval jsem si to. Určitě na to bude nějaké vědecké zdůvodnění, ale o to nyní nejde.
Zkus se sledovat sama. Jedině ty zjistíš co ti vyhovuje a kde máš potenciál v učení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek