Pamatujete si, že jsme za komunistů dostávali proplácené tzv. cesťáky?

Když vás doktor poslal ke specialistovi do jiného města, tam jsme (alespoň v našem okrese Semily) si schovali jízdenky buď z vlaku či autobusu, ty se pak poslaly na Okresní nemocniční správu (už nevím jak se to přesně jmenovalo) a ty pak poslali peníze.
Matka jezdila se sestrou do Prahy dvakrát do roka a všechny cesty dostala proplacené.
Jak je možné, že dnes na toto nejsou peníze?Dnes je problém dostat sanitku na odvoz z nemocnice domů.Že prý nejsou peníze a jestli by pacient nemohl zavolat nějakému známému ať ho odveze.

Nejlepší odpověď
rouzi

Pamatuji i jiné věci…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… o tom nic nevim, ale u nás sanita vozí na vyšetření normálně i dnes …

anonym

Nejen za komunistu si pamatuji proplácení cest pacientům. Ony byly proplácený snad do roku 2000, ale potom to zarazili. Když jsem jezdil OA na rehabilitace, byly mi cesťáky propláceny jako za autobus, ale potom nějaký neřád ve vládě ODS navrhl zrušení. Nevím, jak je to z odvozem z nemocnice, ale mám za to, že záleží na lékaři, jestli rozhodne, že jsi schopen odjet sám, nebo je nutná sanitka.