Pamatujete si někdo ještě rozhlasové pořady z dob, kdy ještě nebyla rozšířená televize?

Doma jsme hodně poslouchali radio a tam bývaly různé soutěže.Jedna si mi velice líbila.Jmenovala se SEDM JEDNOU RANOU a její znělka byla…Jedna soutěž pro dvě města, vysílaná ze tří míst, každý čtvrtý den v týdnu, pětičlenným štábem, 6× deset minut to je SEDM JEDNOU RANOU.
Další pořad byl HOUPAČKA, která začínala zapípáním rozhlasového znamení a pak šla znělka:„Je právě tolik hodin, kolik právě je. Máte-li na svých hodinkách více nebo méně, není to naše chyba, neboť my začínáme vždycky včas!“
Zná ještě někdo nějaké takovéto znělky z rádia?

Nejlepší odpověď
annas

Ráda jsem poslouchala sobotní rozhlasové hry pro mládež, pamatuji si Mikrofórum – pro mladé, Zelenou vlnu – dopravní zpravodajství, Kolotoč melodií, Meteor – ten se vysílá stále, soutěžní pořad pro dvě města si také pamatuji … večerní rozhlasové hry, některé silvestrovské pořady, hudbu TOČRu s K. Krautgartnerem., pořad Pozor, zákruta …

Ještě jména zpravodajů – např. Kyncla, Petránka, Jezdinského, Dienstbiera atd.

Pořad Na houpačce proslavil Karla Kryla, Vondráčkovou aj.

Vysílání rozhlasu 21. srpna 1968 a dále – přesná provolání si už nepamatuj – jen např. zachovejte klid, nenechte se vyprovokovat atd.......

Další odpovědi
anonym

Pamatuju si tu Ranní rozcvičku, to bylo hrozný 🙂
http://stream­.idnes.cz/audi­o/0809/media/A080915_PE­I_ROZCVICKA.MP3

a pak ještě „Pozor, zákruta!“
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Me3wdFYG­Sh4

lexx

pamatuji se na ranní rozcvičku na stanici Praha nebo po draťáku, to jsem poslouchal ještě na vojně (ZVS) v pozici pololeže ve službě na strážnici s kvérem na zádech asi kolem půl šesté ráno před budíčkem, taky pořad pozor ! zákruta pro dopravce na stanici Hvězda, dlouhé vlny AM rádia

(Samba byl rychlejší)

isteron

Ešte boli vysielania pre školy. A rozcvičky, veselo do práce. U nás hlásenia o vodných stavoch na Dunaji. A neviem prečo hlásili po francúzsky : nivó mont. nivó stabil. Keď Francúzi nemajú Dunaj , ale pre Nemcov a Rakušákov sa po nemecky nevysielalo. A po začatí stereo vysielania, test pre nastavenie stereováhy. Koncom 50. rokov bola veľká rozhlasová súťaž, zúčastnila sa celá republika. Ceny posielali aj sami poslucháči.

ivzez

„Je právě tolik hodin, kolik právě je. Máte-li na svých hodinkách více nebo méně, není to naše chyba, neboť my začínáme vždycky včas!“ byla znělka Mikrofóra (Houpačku jsem neznala – určitě bych ji byla poslouchala, ale v době, kdy jsme si pořídili rádio, ji už nevysílali).

Ráda jsem poslouchala (a občas poslouchám i teď) rozhlasové hry
a „čtení na pokračování“ – to druhé bývalo v sobotu večer…

Dnes poslouchám nejradši Vlatvu, výjimečně Classic FM. Classic také dobře hraje, ale má mizerné moderátory, kteří to hrozně kazí (nevydržím je poslouchat).

anonym

Taky pamatuju rozcvičku a pořad jak se máte Vondrovi.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=jak+se+m%C3%A1te+v­ondrovi

anonym

Jugar, nojo, Vonrovi, to si taky pamatuju 🙂

annas

Ad Samba, na rozcvičku jsem zapomněla. Každé ráno jsem podle ní cvičila.. 🙂

anonym

Fakt jsi na to cvičila? Mě to hrozně rozčilovalo, vstávala jsem, když máma pustila rádio, lezlo mi to na nervy, ráno co ráno, pořád to samý, ale v životě by mě nenapadlo podle toho cvičit 🙂 To jsi teda dobrá, hmmm…

annas

Fakt jsem cvičila, mám dojem, že relace netrvala dlouho. Až později jsem se dověděla, že cviky nebyly promyšlené atd. V 90. letech jsem přešla na TIbeťany… ale to bylo časově náročnější… pak cviky na páteř, teď něco podle netu … a 4 krátké „zdravotní cviky“ ráno a večer ..