Pamatujete si na to, když jste chodili do mateřské školky?

Pokud ano, líbilo se vám tam?

Nejlepší odpověď
gecco

Pamatuju, ale ne, nelíbilo – protivné učitelky a v podstatě denní nácvik ´na válku´ – pochody v plynových maskách…
_____________­________
Barbakane – nepřeháním…
Měli jsme takové ty masky s choboty – a fakt jsme v nich chodili i na vycházky – jak píšu, ty učitelky nebyly ´laskavé babičky´…

Další odpovědi
Danina65

Nevím, jestli pamatuji, nebo to je už podmíněné fotkami, ale něco se mi tam míhá.Hlavně se mi tam líbil moc jeden kluk.Už z vyprávění znám, že jsem ho nekompromisně zahnala na prolézačku, přitiskla a začala mocně líbat.Jeho matka naší lásce nepřála, a volala na mojí matku, ať něco dělá.

quentos

Pamatuju, zprvu nelíbilo, ale pak jsem si zvyk… dodnes si vybavuju tváře učitelek… a taky pamatuju „noclehárnu“, kam učitelky ukládaly děti po obědě ke spánku. Využívaly toho, že jsem uměl už ve čtyřech letech plynule číst, a jelikož se mi nikdy po obědě spát nechtělo, nechávaly mě, ať jim přečtu pohádku před spaním já, a chodívaly si na kafe :{D>

kapka

Pamatuji si i na jesle. Co se týče školky, neco se mi jistě i líbilo, ale napíšu pár zážitků, které do školky určitě nepatří.
Moji kamarádka, znaly jsme se od miminka, zlobila (myslím, ze musela přinejmenším někoho zabít) a dostala za to na holý zadek, pěkně přede všemi, aby byla co nejvíce ponížena. Ten pocit úzkosti, když jsem tomu musela prihlizet, mam v sobe dodnes.
Jedna nová učitelka na nás neustále byla hnusná. Vubec nikdy hodna, tu tedy brzy ředitelka vyhodila, moje mamka ji to myslím řekla, když jsem si stěžovala. A asi nebyla jediná. Pak už tam ta učitelka nebyla, to vím jiste.
Na obědě nás nutili všechno dojidat. Jednou jsem seděla nad hrachovou kaši a věděla, ze ji nesmím vrátit. Prosila jsem, abych ji nemusela jist. Donutili me, poblila jsem se okamžitě. Bylo mi trapne, ale měly ty krávy, co chtěly.
Když jsme měli spát, nesměli jsme na záchod, strasne se nam někdy chtelo curat.
Jednou na zahradě jsem spadla z prolezacky na hlavu, desne me bolela, ale za ucitelkama jsem nesla, strach z nadávek a trestu byl silnější.
Hezké chvilky byly, když jsme neco vyráběli. Každý rok jsme malovali Auroru a tank číslo 23. Zpívali jsme, tancovali. Dělali besídky, to me bavilo. Rada jsem si hrála s drevenymi placatymi zviratky. To je asi vše. :(
Ne, není to vše. Chodili jsme plavat do bazénu. Jednou jsem si zapomněla plavky a stejne jsem musela vše absolvovat. Nahá. Bylo mi strašně. Bazén byl prosklený, hned vedle samoobsluha. Plno lidi čumělo dovnitř. A ty krávy se na to nemohly vysrat a nechat mě pro jednou být. Byla jsem hodné dítě, šikovné. Dělala jsem jim většinou radost. Proč se tak bezcitne chovaly?? :(

anonym

Ano, pamatuju si některé okamžiky a jako vše, mělo to hezké i míň příjemné stránky. Ale nechápu, proč je to v aktualitách, už je to pěkných pár let passé.

Na plynové masky v mateřské školce(!) si pamatuju taky. Holt bývalí estébáci si na dobu minulou vzpomínají jen velmi omezeně. Ať už z vyčuranosti nebo ze senility.

Lamalam

Pamatuji, líbilo.

rouzi

Pamatuji se na jednoho chlapečka, jmenoval se Buchta, asi právě proto, si na něj vzpomínám.
Jak píše kapka, asi tak si pamatuji školku. Soudružky učitelky k nezaplacení. ☹

Emefej

Já si nepamatuju, jestli jsem vůbec do nějaké školky chodil.

anonym

Ano, kdo by nevzpomínal na to dobré v socialismu a strašně se mi tam líbilo. Zdravá strava, mnoho dětí, milé učitelky…

gecco, to přeháníš…

Dismas

Kdo ne? A líbilo se mi tam.

Agneta

kapka >>> moc děkuji za nádherný popis levicově-fašistické školky v komunistické zemi…
asi budu tyto zprávy sepisovat, a vydám o tom knížku … ta půjde fakt „na dračku“, a já ten výnos daruji na boj proti levicovému fašismu ČSSR, aby se do budoucna stále vědělo, co ti komunisté byli za zvěř, a kolik utrpení mají na svědomí

kapka

:)

kapka

V odpovědi mam překlep. Schválně kdo ví, co melo byt místo autorů? :D

gecco

Auroru???
Nestráááššš…
😉
Kapko – já odmala takové věci nesnášel – nikdy jsem si ani nehrál na vojáky, partyzáni mi byli spíše protivní a Rusáky nemám rád dodnes…
😉
BTW – taky jsme měli spíše bachařky, než hodné tetky…

kapka

Ano, Auroru. :) Nějak mam problém přesvědčit klavesnici na mobilu, ze to slovo fakt existuje. :)
Na partyzány jsem si hrála, byli to hrdinové, ne? :)))

gecco

😉
O husitech to komunisti tvrdili taky…
😉

kapka

Tak co by ne. Husiti a komunisti -jedna pakáž. Bylo to jistě upřímné tvrzení. :)

gecco

😉

anonym

gecco, a já si vzpomínám, jak se shazovaly, zatíraly a jinak ničily hákové kříže. 15 let po válce.

gecco

Tak to já do školky chodil cca 70–71 – tedy 1970–1971…
😉

anonym

Jakpak se mi povedlo „omezeňe“? :D

anonym

Jak? Jsi nervní z mé přítomnosti, z přítomnosti socialistické e­lity!

anonym

Už bez černé pásky? Nějak rychle jsi přestal držet smutek za svého chlebodárce a inteligenčně rovného, soudruha Jakeše…

anonym

To jsem rád, že mne sleduješ, aspoň vím, že je o mou přítomnost zájem.

anonym

Tvuj egoismus je srovnatelny s tvou hlouposti. Na ulici si vsimam vykalu, abych do nich neslapl, ne proto, ze me zajimaji.

anonym

satapšouku, už jsi skončil?