briketka10

Pamatujete si kolik varných konví jste již přibližně měli/y ??

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to je fakt zajímavá otázka! Nikdy by mě nenapadlo je spočítat a přesné číslo dohromady nedám. Víc než deset jich ale určitě bylo za to čtvrstoletí. Rychlovarná konvice byla jednou z prvních věcí, kterou se započala éra odkdy se přestaly spotřebiče opravovat, ale vyhazovat a nahrazovat novými. Což za socialismu nebylo možné, protože el. zboží byl nedostatek a bylo drahé.
Z prvního svobodného výjezdu za hranice na Západ si každý většinou přivezl mj.rychlovarnou konvici. :))

Další odpovědi
Drap

Čtyři nebo pět. Teď mám nerezovou , minimálně již 10 let.

hanulka11

tak sedm určitě ,nejdýl mi vydržela nerezová

hanny 2

Je to k neuvěření,ale máme pořád původní Tefal Gold,ani nevím,jak dlouho,ale určitě přes 20 let!!!

KlárkaT

asi tak 3 nebo 4

beer

Já mám za celou dlouhou dobu (roky se mně nechce počítat) teprve druhou. Tu první jsem vyhodil před třemi lety jen proto, že jsem dostal k new TV novou, hezčí ))

Mc Merkurion

to nevím,ale vím přesně,že vydrží dva roky co je záruka a jde se koupit nová,maj to dobře spočítaný

jirkajirka

Rychlovarná konvice nerezová mi vydržela 5 roku. Před týdnem mi spadla a urazilo se ucho. Za socialismu bych za pár korun koupil nové ucho,dnes jsem koupil za 850Kč novou nerezovou.

briketka10

jirkajirka,

a dalo se to ouško někde koupit za socialismu tady
moc ty konve za výlohou nebyly vidět snad jen v cizině :o)

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Kettle&e­i=EZoeUbXXD6SB4AS2_oG­QDA

briketka10

hanny,
a představ si, že moje teta v Brně má taky Tefalku
tmavě modrou léta letoucí je z plastu a ta drží ..
v práci jsme měli bílou jsou drahé, ale ta značka
za to stojí !!
já jich měla taky asi sedm před rokem mi začala
týct moje nerezová zespodu tu jsem měla ráda a
tak nerada letěla do konťasu áchjo měla nápis
Valentino a ten se rozzářil, když se začla vařit voda
a teď mám po mamce bílou plastovou je podobná
Tefalce takovou v modrým má moje teta..
http://static­.akcniceny.cz/fo­to/vyrobky/204500/20­4443.jpg
a já tuhle..
http://shop.sof­tcom.cz/eshop/ecg-rk-1810-varna-konvice-modra_ies1375732­.jpg

hanny 2

briketko mám taky bílou plastovou,už jsme ji chtěli vyhodit,protože se nám zdálo,že dlouho trvá,než v ní voda začne vřít,ale zase se nějak vzpamatovala,tak jsme si ji ještě nechali,asi je nesmrtelná,no jo,holt Tefal je fakt kvalitní značka!!!