Avatar uživatele
huxa

Pamatujete si, co jste v dětství vyváděli v zimním období?

Třeba v létě se snad každý s kamarády kotoulal v pneumatice od traktóru, ale pamatujete si, co jste dělali v zimě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, johana 56, Illines před 3840 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ano. Jezdili jsme na saních pozpátku na svahu ohraničeném ostnatým drátem.
Nějak jsem to nezvládl a ostnatým drátem proletěl ani jsem se neškrábl.
Hráli hokej na rybníce, hokejky buď samorost z lesa nebo draze koupená hokejka která nic nevydržela a tak se ihned pobila plechem. To bylo roztržených ran na obličeji. Všechno jsme to přežili až choroby nás dostihly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Bobovali jsme jen co napadlo pár čísel sněhu,zapřáhli jsem psy do saní jezdíli jsme,tehdy šlo bez obav přejít i přes zamrzlou Moravu,stavěli jsme sněhuláky,sousedův syn si dokonce postavil iglů.
Tu pneumatiku jsme jednou ve Zdounkách pustili z kopce prázdnou a nenapadlo nás,že to dole může taky někoho zabít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marta52

já určitě, za mého dětství byl ještě i u nás sníh, takže jsme sánkovali, trochu i lyžovali, ale hlavně protože docela mrzlo, tak jsme hodně bruslili na rybníce, občas i na řece

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

stavali sme hrady a viedli bitky (guľovačky, koulovali jsme se [je to tak česky správne?]), tenkrát dvor proti dvoru (v mestskom prostredí), ulica proti ulici, škola proti škole. Bitky mal prísne pravidlá, ktoré sme ctili.

samozrejme, okrem bežných radovániek – lyžovanie, sánkovanie, korčuľovanie (to mi nejako neišlo).

okrem toho sme zvykli „pestovať“ cencúle (krápniky) – kto mal dlhší, bol borec.
Doplňuji:
a ešte sme sa kĺzali na igelitových vreciach, tých „bytelných“, čo boli hrubé aspoň 1 mm, aby sedynka moc netrpela.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

No jasně. Třeba tzv." ŠLAJFKY".
Pro mladší ročníky vysvětlím. Boty-nejlépe křusky. Pár bruslí, které měly dvě příčné čelisti na utahování. Jednu pod patou a druhou pod nejširší částí chodidla. A nejdůležitější pomůcka: Klička na utahování na šňůrce na krku.
Jednoduše najít nejbližší rybník, přiložit brusle na podrážku, utáhnout kličkou a jedéééém 🙂
Doplňuji:
A další senzační použití: boby. Samovýroba-prkénko pod zadek, zespodu dva špalíky na které se zase brusle kličkou připevnily. Po stranách poutka na přidržení bobů pod zadkem. Zledovatělý svah s co největším počtem hrbolů a skokánků a už jiskry létají.
Jak jsme tohle mohli přežít jenom s natlučeným zadkem?

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek