annas

Pamatujete se na dobu filmů mládeži nepřístupných? Nejsou dnes některé filmy nepřístupné a nesrozumitelné dospělým?

  1. Myslíte, že ve všech filmech je nějaké poučení, jen ho umět najít?
  2. Domníváte se, že Gabriel Laub má/nemá pravdu?
  1. „Opět film, který není sdělný pro všechny – obsahuje myšlenku“.
  2. „Nejrozšířenějším filmovým žánrem na světě je film fantastický. Je opravdu fantastické, co se všechno lidem předvádí.“ Gabriel Laub

http://www.ci­tatyo.cz/cita­tyo/citaty-o-filmu

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/demon­strace-projektor-prom%C3%ADta%C4%8Dka-767982/

Nejlepší odpověď
led

Aj dnes sú pre filmy stanovené kategórie pozerateľnosti, ale vo veľa prípadoch sa to nedodržuje, aj za cenu prípadnej pokuty (zisk je vyšší ako pokuta).
1 – Každý film je nakrúcaný s určitým zámerom, je na divákovi, aby ho buď prijal, alebo naopak neprijal. Klasické poučenie typu: „ak sa nebudeš učiť, bude z teba kopáč kanálov“ vo filmoch veľmi nehľadajte. Najrožšírenejšie filmy sú rôzne akčne a rozprávky, kde zlo víťazí nad dobrom, prepáčte naopak. dobro víťazí nad zlom, princ (dobrý potetovaný policajt) porazí draka (ulízaného pána v drahom obleku obklopeného svorkou bitkárov) a za odmenu dostane princeznú a pol kráľovstva (policajta nevyhodia zo služby a dostane ďalší prípad) – poučenie „pravda, láska a dobro víťazia nad lžou, nenávisťou a zlom, aj zlé sa na dobré obráti, ak tomu pomôžeš“
2 – Sú filmy zamerané na náročného diváka, ktorý hľadá myšlienku a je ochotný nechať diváka o filme aj premýšľať (nepoužívať takýto film ako zvukovú kulisu pri inej, dôležitejšej práci, napríklad sociálnej sieti, žehlení a podobne)
Ano, s prekvapením pozerám na fantastiku realizácie, čoho sa tvorcovia súčasných filmov dopúšťajú, na efekty, o ktorých sme v našej mladosti len snívali a dnes sa stali skutočnosťou, na prevídanie budúcnosti, ale so súčasným vedomím.
Je toho veľa, o čom by sa dalo rozprávať. Jednoducho už sama tvorba fantastického filmu a jeho vnímanie dnešných divákov posúva film rýchlejšie do budúcnosti, než realita všedného dňa.

Další odpovědi
Drap

Velmi dobře si pamatuji.. V té době zřejmě platilo vše z uvedeného. Dnes si tím už nejsem vůbec jist. Myslím, že celé filmový průmysl se řítí někam, kde se těžko najde nějaká myšlenka a umění už vůbec ne. Proto musíme být vděčni za každý, alespoň trochu podařený film. Co vše se lidem předvádí neni často vůbec fantastické, ale někdy i bláznivé a „pitomé“.

orestez

Opravdu nevím. Kdysi byl film ppřístupný od 15 let ne, a s kámošem ze školy jsme tam přišli až po. Tak nás baba usadila ne, jo a to byl film o ruským Rasputinovi. V jedné pasáži představující mrsouloužení přes hovadskou rytířskou zbroj jsem natáhl hlásek a nahlas se v kině zeptal. „Oni tam dělají děti?“ Načež se z předních sedadel ozvalo hrubé odsouzení; prosímvás kdo sem na to pustil děti?

Tak ať si pouštěj siláci s politickým a bulvárním efektem co chcou. Mě to nezajímá. Lepší je neplatit za *ovna ale zůstat zde u vás. Odpovedi.cz

led

Drap s dobrým, kvalitným filmom je to ako so šafránom. Na tonu nekvalitných filmov dáte za štipku medzi prstami dobrého filmu, premiešate a táto zmespotom ide do distribúcie naivným diváckym obetiam. Od nás sa čaká, že tú správnu príchuť dobrého filmu príjmeme aj s humusom okolo.