Pamatujete cenu uhlí a PB bomby v letech před 1989?

V těch časech jsem tyto produkty nekupoval za své, tak si to úplně nepamatuji, ale viděl bych to do dvacky za metrák hnědého ořechu a 10 kg. PB bomby

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud mne paměť neklame:
oříšek 18
kostka 24–26
černé 32
koks ?
malá PB 7

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s – barbakanem – a doplňuji.
Malá bomba PB 7 Kčs, velká (10 kg) 10 Kčs.Tady na vesnici se bomba dovážely a na prostranství bývaly bomby bez dozoru.Kdo chtěl naplněnovou bombu, dal ji na náves a pod bombu dal požadovaný obnos.Bomby dovážely okolo 12té hodiny a tak když se šlo domů z práce, každý si vzal už bombu plnou.NIKDY se nestalo, aby byla bomba ukradená či aby někdo ukradl peníze z pod bomby.
Tenkrát jsem na 1q uhlí pracoval 1,5 hod. (12 Kčs na hodinu), dnes dělám na metrák uhlí (350 Kčs) 5 hodin (70 Kčs na hodinu).
Zlatí komunisti.

lexx

ceny byly srandovní ale adekvátní tehdejším platům (reálná mzda) natož dnes ? nemáš ?! chcípni vole pod mostem…