Kepler

Pamatuje si šampóny na vlasy za komančů? Zpočátku byly dva: zelený kopřivový a žlutý žloutkový. A stačilo to.

Možná byly i lepší. Nesypala se tam kuchyňská sůl, aby byly husté. Dnes máme šampóny s kofeinem, konopím, s parabeny, se silikonem s jalovcovým olejem. kosatcem sibiřským, pěnidly, ženšenem… a baby se zničenými vlasy a PLEŠATÝMI MUŽI. Už jenom čekám, kdy se objeví šampóny s gelovým stříbrem nebo výtažkem z koňských žíní. Nebo jsou některé z nich opravdu lepší? Nakonec jde vždy o povrchově aktivní látky (saponáty) s trochou vůně a barviva a čím proslulejší značka, tím dražší.

Nejlepší odpověď
orwell

Pamatuji se dobře, ale mám dojem, že ten zelený byl březový. Jó to byly časy, když jsme měli vlasy…

Další odpovědi
aliendrone

Ještě jsem vyhrabal ze zákoutí paměti to, že bývaly nejen ve skleněných lahvičkách, ale i v „polštářcích“ (plastových), vzpomínáš? Myslím že to byla „turistická verze“ nebo co, to už vážně nwm. ;) :)

Ej ty marnotratníku, tak šampónek? Má bábí (když jsem byl malý a byl jí svěřen) takovým „luxusem“ opovrhovala. Flákla se mnou do plechové pozinkované vaničky a vydrbala mě komplet (včetně vlasů) růžovým mýdlem, což byl podle ní LUXUS (oproti tomu béžovému). Děsně štípalo v očích, ale je fakt, že svůj mycí účel SPLNILO. :)

V zásadě tedy souhlasím, je fuk čím se umyješ, jde především o to se umýt. Ale na druhou stranu se mi líbí to, jak jsou některé parfemované (obvykle mívají dodatek FOR MEN, nemyjí nijak lépe, ale ta vůně je mi příjemná). Pak je tu ale taková věc, jménem vlasové tonikum (vodička na lepší růst vlasů a vůbec kdesi cosi), mám oblíbený Alpecin s kofeinem (dělá si k němu ve stejné řadě i šampon). Totiž ne že bych reálně doufal, že zadrží mé čím dál tím „vyšší čelo“ a menší hustotu vlasů, jenže při aplikaci VELICE PŘÍJEMNĚ CHLADÍ, což vydrží ještě chvilku i po koupání. V létě je to PARÁDA. :)

Justin1

Pokud si dobře vzpomínám, tyhle historické šampony se občas ještě objeví v jednom obchodním řetězci, když tam mají retro týden.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Mám v koupelně litrovku zeleného kopřivového, jo kopřivového. Koupil jsem to loni v Penny.

EKSOT123

Za pár korun

Kepler

orwell: máš pravdu, byl březový. Jó to byly časy, když ženy měly ještě vlasy a my měli štěně piva ve skříni…

Dochy

DIXI byli kopřivové i březové. Nevím, který přišel dřív. Žloutkový si z dávné historie nevybavuju – ale to může být klidně jen tím, že jsme jej nekupovali.