Angi-Shy

Pamatuje si ještě někdo jméno muže, který před smrtí daroval muzeu jednu nebo dvě záhadné bedny?

Pamatuje si ještě někdo onoho muže, který před smrtí myslím že muzeu daroval nějakou bednu nebo dvě s tím že je nesmí otevřít dokud neuplyne (nevím kolik mnoho) určitý počet let? Bylo to před lety i ve zprávách a myslím že se snad jednalo i o čecha.. nemohu si vzpomenout co to bylo za muže, tak by mě zajímalo jeho jméno a jestli se o něm někde píše a jestli jsou i nějaké teorie co v bednách je.

Nejlepší odpověď
gecco

Jmenoval se Bohuslav Jiruš a teorií, co v bednách je, je ´mnoho´…
😉
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bohuslav_Ji­ruš

Další odpovědi
fcoop

Pracovníkům Národního muzea se podařilo poodhalit tajemství zapečetěných beden z pozůstalosti šlechtice a vědce Bohuslava Jiruše.
http://zpravy­.idnes.cz/narod­ni-muzeum-poodhalilo-tajemstvi-jirusovych-beden-ppy-/domaci.aspx?c=A120621­_174240_praha-zpravy_sfo

Nebylo by špatné,kdyby měl p. Jiruš smysl pro humor,něco ve stylu Cimrmana.