Palubni pristroje.

Zdravim, prosim vas mam delat maturitni praci o palubnich pristrojich v automobilu. Tim je mysleno tachometr atd. jen to co je v palubovce, ne palubni pocitace a ty veci kolem. Nevite kde bych sehnal neco o tomhle? Myslim tim funkci, zapojeni, predavani signalu atd. dioky moc za pomoc.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Učebnice pro automechaniky a autoelektrikáře

Autoelektrika (nak. Cpress), Elektrotechnika motorových vozidel (nakl. Avid), Elektrotechnika pro automechaniky (nakl. Informatorium)

Na palubovce jsou otáčkoměr, tachnometr, kontrolky, dnes hodně Segmentovky kontrolek. Palubní počítač můžeš popsat taky a věnoval bych mu dost velkou část práce. Pak bych popsal princip senzorů a jak se informace dostane na palubovku