Mravenec

Pálíte doma/na chalupě vonné/čajové svíčky, pro navození příjemné atmosféry?

Nebo pro romantický večer? 😉😉

Nejlepší odpověď
elkon

Umělé smrady nám nesmí do baráku. Jediné co lze, jsou vánoční Frantové, nebo purpura. Stačí když je v kuchyni a voní v celém bytě. Pohybem v místnostech se občas vzduch promíchá.

Další odpovědi
zjentek

Jen přírodní, z chemky/syntetiky mám okamžitě alergii a kýchnout klidně i 50× po sobě pak není problém.

(Elkon a ti Frantové ti kouří třeba i v ložnici, nebo jenom u plotny? Nebo kde všude?)

Ametyst

Ano, pálíme. Hlavně v místnosti, kde se kouři, je to příjemné. Mám i svícen s nadobkou na aromatické oleje. Čajové svíčky patří u nás k základní výbavě domácnosti. Teda bez ohledu na ceny elektřiny!!! 🙂 Vždycky tomu tak bylo.

Dochy

Osobně jsem také proti jakýmkoli umělím vůním. Nemám to rád, jsem na to dost citlivej. Když svíčku, tak pokud možno neparfémovanou. Plamen je fajn, smrad ne. Bohužel s vůněma umí málokdo zacházet. Můj názor je že radši nic než to přehnat. A většina lidí, pokud se rozhodne pro nějakou vůni, tak to přežene.

Filip84

Na mne je to moc intensivní, ty zapachy, co to produkuje. Svíčka, a taková ta aroma lampa, že si tam, jako, ten zapach naředíš vodou, tož to jo, to je jiná věc! 😃

cappuccino

Drive jsem je obcas pouzivala. Od te doby, co jsem se docetla, ze jsou karcinogenni, uz je nepalim. Pouzivam spis skorici nebo hrebicek.

da ny

Bohužel ten mix chemie doma, v zimních měsících pálím 😉 Častěji svíčky bez vůně.
Ne pro navození atmosféry, ani kvůli romantice. Někdy mám touhu, takto provonět byt/místnost.

Mravenec

**Filip: **Dnes jsem si právě zahořel čajové svíčky (2 ks) Čistě z dlouhé chvíle. Ty nevoní, jen vytváří příjemnou atmosféru. 🙂

Dochy

Existují jak voňavé tak nevoňavé.

Filip84

Mravenec: Tož, to já bych mohl zapálit lampy na kerosen, jako, co mám, když vypne proud. 😅

Mravenec

Ty mám na chatě, proud tam je taky, ale u chalupy nikdy nevíš. 😂

Mravenec

Pr**le už zase blbne to ztučňování. 😀

Filip84

Mravenec: To neblbne systémem, ale Tys vybral myší / trackpadem / prstem / stylusem, nebo bůhví čím, o jeden znak blbě, chápeš?

Mravenec

Tak to jo, já jsem z toho úplně jelen. 😀

Filip84

Když to chceš napsat ¤¤tučně¤, tak musíš napsat dva hvězdičky těsně spojeně s tím slovem/větou (ty píčoviny tam si odmysli, bez toho by to formátovalo – není jak to jinak ukázat). Když ale napíšeš ¤¤tučně_¤ (kde „_“ je mezera), tak ti to ten text buďto nezformátuje vůbec, nebo zformátuje – od písmena „t, až po místo, kde budou, zezadu, těsně k textu přichyceny "**“ – dvě hvězdičky.

Mravenec

Purpura je super. Před mnoha a mnoha lety jsem také doma udělal pomeranč s hřebíčkem, to bylo supr. Franty jsem měl letošní Vánoce, ale zdálo se mi, že to není co bylo. Možná jen laciné kusy…

elkon

Je to fakt, sice voní, ale není to to, co to bylo dříve. Na všem se šetří, jen když máme ten kapitalismus, to bylo keců jak to bude všechno super. Ale nějak to není vidět. Nic nevydrží, jídlo je ošizené, energie nás drtí, no jen tak dál.