Blecha

Pálí psa nohy?

Pálí psa nohy na vyhřátém chodníku, silnici ?

Nejlepší odpověď
BENYTA

Zkuste se zout a uvidíte…
Stačí přiložit dlan…
Psi mají v polštářcích vývody potních žláz,tak to pocitují méně,navíc střídají o dvě nohy víc,než my,ale přesto je to pálit musí…
Navíc asfalt se může rozpálit tak,že se jim na tlapky přilepí,což jde dolů pouze za vysoké teploty,za takové,kdy se mu přilepil…
Dejte svému psovi možnost jít po trávě,rozhodně ho za sebou nevláčejte na vodítku po těchto „ŽHAVIDLECH“.
Věřím tomu,že to neděláte,jinak by jste se neptal…

Další odpovědi
panenka

Ano blecho pálí našla jsem ti článek kde to máš napsané.

•V horkém létě po předchozím otření či osprchování tlapky mažeme na noc (nebo v době před odpočinkem) regenerační mastí (např. infadolan, kalciová mast). Hlavně u městských psů, kteří se musí někdy pohybovat po vysušeném horkém povrchu dlažby nebo rozpáleném asfaltu, na to musíme pamatovat. A je-li to možné, vodíme psa v letním období, kdy slunce nemilosrdně pálí, jen po trávě nebo ve stínu.
•V zimě tlapy vyžadují zvýšenou péči. Psi, kteří musí chodit po prosolených silnicích trpí nejvíc a nemusí to být jen městští psi. Otužilejší tlapky mají psi chovaní venku. Ale i těm je musíme ošetřit, pokud se pohybovali po soleném povrchu. Při procházce se také může stát, že pes, zvyklý na pohyb na sněhu a otužilý, najednou začne kulhat, na tlapě však zjevně nic nemá. U psů s dlouhou srstí na tlapách nepřehlédneme nabalené koule ledu, ale při určitém druhu sněhu se led drží mezi polštářky prstů i u krátkosrstých plemen. Nemusíme hned se psem běžet domů, protože je mu asi zima na tlapy. Pokud máme psa dobře vychovaného, nechá si tlapy prohlédnout a my v prostoru mezi polštářky snadno vydrolíme namrzlou hrudku sněhu, která psa tlačí jako nás kamínek v botě. Jestli to jde, vyhýbáme se i zledovatělým plochám. Lehce si totiž může polštářky pořezat o ostré, zamrzlé zlomky ledu.
•Tlapy bytových psů musí odolávat velkým teplotním rozdílům (teplota v bytě a chladný povrch venku). K tomu se ještě někdy nemohou vyhnout pohybu v ledové a prosolené kaši se zbytky olejů a pohonných hmot. Někdy tato místa nemůžeme obejít a tak po procházce musíme psí tlapky dobře ošetřit.
•Před procházkou namažeme polštářky tlapek mastnou mastí ( např. infadolan, lékařská vazelína, indulona). Do tlapek se tak vsákne méně solanky než kdyby byly vysušené.
•Po procházce psa pečlivě osprchujeme (podle velikosti psa a míry znečištění – břicho, končetiny s tlapami a ocas podle potřeby) teplou vodou (šampón použijeme jen v nouzi). Dobře osušíme hlavně tlapky v meziprstí a namažeme regenerační mastí (infadolan, dermazulen, řepíkový olej nebo i vepřové sádlo). Všechno si bude pes samozřejmě olizovat, tak by mast měla být nezávadná, přírodní a neparfémovaná.
•Má-li pes zraněnou tlapku, můžeme mu dát speciální botičky (např. takové, které používají závodníci se psím spřežením). Můžeme si je objednat u firem, které vyrábí potřeby pro saňový sport nebo si je ušijeme sami z lehčeného flauše. Na tlapky se dávají vždy v páru, aby pes nekulhal. Neochrání však psa před kalužemi s osolenou vodou, protože je to materiál, který prosákne (v takovém případě musíme psovi opatřit botičky z nepromokavého materiálu).

Zdroj: http://faunanet­.sweb.cz/psi/pe­ce-o-psa/pece-o-zevnejsek/pece-o-tlapy.htm

Klarushka

To sice netuším ale přinejmenším packy ne nohy :)

anonym

JISTĚ A JE POTŘEBA SE O JEHO TLAPKY STARAT V JAKÉKOLIV ROČNÍ DOBĚ.TLAPKY MU KAŽDÝ DEN ŠETRNĚ UMÝVAT VLAŽNOU VODOU A ŽÍNKOU A POTOM NA NOC VELMI JEMNĚ NA JEHO TLAPKY VMASÍROVAT OLEJ NEBO OLEJÍČEK AVIRIL.PEJSEK BUDE O TO ŠTASTNĚJŠÍ.TAKÉ NIKDY JEJ VYSTAVOVAT NA PRUDKÉM SLUNCI,NECHAT JEJ V UZAMČENÉM AUTĚ BEZ OKENÍHO VĚTRÁNÍ NEBO DELŠÍ DOBU BEZ VODY NA PITÍ.PES NENÍ VĚC,ALE ŽIVÝ BOŽÍ TVOR KTERÝ MÁ DUŠI,CITY A OHROMNOU LÁSKU!ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ SKUŠENOSTI A ZNALOSTI