RQLM

Palení žáhy

V neděli jsme měli k obědu segetínský guláš. Od té doby až do dnes mě pálí žáha. Piju hodně vody ve snaze rozředit tu kyselinu, dávám si jedlou sodu, ale nic mi nepomáhá… nějaký nápad prosím?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zajdi do lékárny mají tam toho spoustu např.RENY
Doplňuji:
http://www.le­kynainternetu­.cz/c/paleni-zahy-prekyseleni-zaludku-nadymani-traveni/

Další odpovědi
panenka

Helicid, Ranisan, Ulcosan a Anacid
Vždy je dobré vyzkoušet různá doporučení, než začnete užívat léky.

Po jídle ihned necvičte, alespoň tedy 1 hodinu
Po jídle není dobré si lehat a to aspoň 2 hodiny. Obsah žaludku by se mohl navrátit zpět do jícnu
Vhodné je vypít sodu rozpuštěnou ve vodě, asi tak lžičku
Dobré je omezit kouření, pití alkoholu a černé kávy
Vhodný je zázvorový čaj

Pokud Vás trápí pálení žáhy, je dobré spát ve zvýšené poloze a přes den pít dostatek vody, která stahuje žaludeční kyselinu z jícnu zpět do žaludku.

Zdroj: http://paleni-zahy.dodetailu­.cz/paleni-zahy-a-pomoc.aspx

majdule

Podle článku bych zašla do alespoň do lékárny a zeptala se tam. www.ordinace-lekarny.cz/clan­ky/Paleni_zahy_pri­ciny_prevence_ra­dy.html

anonym

Hodně pijete?Musí to být ale čistá voda,pomůže vám i kyselá okurka,pokud ne,tak už běžte do lékarny pro Rennie,Ranisan.

hanulka11

zdá se to divné ale mě pomůže i voda s citronem

haunted

me vzdy ucinne pomuze rennie, doporucuju

dudu

Nedávno jsem zde zmiňoval mnou ověřený „recept“ a sice: zhruba čtvrt kávové lžičky jedlé sody vydatně zapít vodou.

aloevera5

Doporučuji pití aloe vera. Aloe vera detoxikuje a zvyšuje antioxidační kapacitu organizmu, pomáhá upravovat zažívání, pálení žáhy, chronickou zácpu a nadýmání, účinně odstraňuje nepříjemné pocity plnosti a nadýmání.Pomáhá při úpravě trávení, pálení žáhy a chronické zácpě, účinně odstraňuje nepříjemné pocity plnosti a nadýmání.

Zdroj: http://aloeve­ra5.mypage.cz/me­nu/produkty/na­poje

pokazdejinak

v těhotenství mě to hodně trápilo, takže jsem postupně vyzkoušela různé fígle – když přestal působit jeden, zkusila jsem další (Rennie se taky za chvíli přejí), takže:
kromě vody můžete taky pít mléko (aspoň trošku)
nebo coca-colu
rozkousat 3–5 mandlí i se slupkou
když už nic nepomáhalo, tak snist kousek syrové brambory zabralo vždycky

a ještě mi radili rozkousat 2–3 kávová zrna, ale protože mi kafe nechutná, tak tohle nemám vyzkoušené, fakt jsem se neodhodlala :)

držím palce, ať vás to brzo přejde

Venda13

Emulips Forte

http://priroda-a-zdravi.webnode.cz

Tam Vám poradí popř.pošlou.