Avatar uživatele
jarin94

Když se člověk nají, asi za 2,5 h jde aerobně cvičit, pálí tuky rychleji, než když jde cvičit třeba 1/2 h po jídle atd.?

Pálení tuků a trénování srdíčka

Zajímalo by mě, když se člověk nají a třeba za 2,3 hodiny jde aerobně cvičit jestli se pálí tuky rychleji, než když jde cvičit třeba půl hodiny po jídle. A také by mě zajímalo co je to trénování srdíčka. Jasně svaly potřebují k práci kyslík. Ale co se stane, když člověk trénuje, se srdíčkem? Jak jako posilí?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1916 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Tuky se nepálí, ty se metabolizují. To by bylo fajn, kdybychom si vetkli knot do tlusté p… a škrtli. Dojde na ně, až když dojde na zásoby glykogenu v játrech a ve svalech. Takže vydat více kalorií, než jich přijmeme – to povede k navýšení svalové hmoty na úkor tuku. Srdce je vůči takovým problémům imunní, vždy se snaží jen podat adekvátní výkon. Srdce není biceps, který se vytrénovat dá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jarin94

No odpověď jakou sem chtěl se mi nedostalo :) Ohledně těch tuků jsem to myslel tak, že člověk když se nají tak mu stoupne krevní cukr (nebo ne?) a když jde za chvíli běhat tak se bude brát energie z tohohle cukru. Kdežto když se najím a půjdu běhat až třeba za 2 hodiny, tak se glukoza přemění na glykogen a uloží? A měla by být tedy menší hladina krevního cukru a tělo rychleji sáhne do tukových zásob? Začal sem se zabývat teorií až teď, tak se omlouvam jestli to špatně chápu …

před 1916 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví