jarin94

Když se člověk nají, asi za 2,5 h jde aerobně cvičit, pálí tuky rychleji, než když jde cvičit třeba 1/2 h po jídle atd.?

Pálení tuků a trénování srdíčka

Zajímalo by mě, když se člověk nají a třeba za 2,3 hodiny jde aerobně cvičit jestli se pálí tuky rychleji, než když jde cvičit třeba půl hodiny po jídle. A také by mě zajímalo co je to trénování srdíčka. Jasně svaly potřebují k práci kyslík. Ale co se stane, když člověk trénuje, se srdíčkem? Jak jako posilí?

Odpovědi
Kepler

Tuky se nepálí, ty se metabolizují. To by bylo fajn, kdybychom si vetkli knot do tlusté p… a škrtli. Dojde na ně, až když dojde na zásoby glykogenu v játrech a ve svalech. Takže vydat více kalorií, než jich přijmeme – to povede k navýšení svalové hmoty na úkor tuku. Srdce je vůči takovým problémům imunní, vždy se snaží jen podat adekvátní výkon. Srdce není biceps, který se vytrénovat dá.

jarin94

No odpověď jakou sem chtěl se mi nedostalo :) Ohledně těch tuků jsem to myslel tak, že člověk když se nají tak mu stoupne krevní cukr (nebo ne?) a když jde za chvíli běhat tak se bude brát energie z tohohle cukru. Kdežto když se najím a půjdu běhat až třeba za 2 hodiny, tak se glukoza přemění na glykogen a uloží? A měla by být tedy menší hladina krevního cukru a tělo rychleji sáhne do tukových zásob? Začal sem se zabývat teorií až teď, tak se omlouvam jestli to špatně chápu …