Standaa

Padělané peníze – jak dopadnout viníka?

Zajímá mě, jak se řeší situace, pokud někdo zfalšuje bankovku, kterou poté pošle do oběhu (dejme tomu že ji utratí v nějakém maloobchodě, kde se padělek na první pohled nepozná a takhle bankovka se smění ještě několikrát, než ji někdo klasifikuje jako falešnou… Jak pak dopadnout pravého majitele, když byla bankovka v oběhu už nějakou dobu a byla směněna mezi pěti maloobchodníky?

Pokud tu tato otázka už byla, omlouvám se, nenašel jsem ji.

Odpovědi
cukrar

Jedině až ho dopadnou u jiného podvodu. Jinak nelze vypátrat.

Minas

Bývalý spolužák vyráběl peníze na černo, na to, aby je dal do oběhuměl jiné lidi, ani nevím jestli ho někdy viděli. Ale co tak vím, tak ne každá černá výrobna je stejná a dají se poznat minimální detaily, kterése pak lépe poznávají, ale pokud to „lidé kteří dávají do oběhu“ budou dělat tak jak dělají. Jeden člověk mi to ukázal a ani bych si nevšimnul. Ukazoval to na přikladu že si koupil noviny a nějaký cigarety zaplatil pravou, pod noviny si dal padělanou a pak řekl že si potřebuje rozměnit, ale náhdou zistil že to má akorád, jestli by mu to enrozměnil na spátek a mezitím u toho jak mu dával peníze na rozměnění mu dal padělanou a on mu vrátil pravou. Ano, dá se vypátrat, ale líná policie s tím nic neudělá, mají málo ambiciozních lidí a když se najdou, zakročí mafiáni..