Avatar uživatele
zjentek

Padají vůbec jorkšírovi chlupy?

Po dobu sedmiletýho soužití s mou fenou Faňulí jsem NIKDY NIKDE po baráku nenašel jedinej její vlas. Díky.


Původní otázka:

Padají vůbec jorkšírovi vlasy?

Nechápu, pro mně slovo vlasy „opravili“ na chlupy, když jorkšír má skutečně vlasy. No nic, nechám tam ty chlupy, i když mně to jde proti srsti.
To je, jako bych pokládal otázku ohledně jojobovýho vosku a někdo moudřejší by mně slovo vosk upravil na olej.
No ale co už…
Padají tedy jorkšírovi vlasy?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, briketka10 před 2391 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Frnžalka

To máte, asi, kouzelného pejska, že nepouští srst. Ovšem ani jste nanaznačil, jak srst ošetřujete, (např.) jak často češete.
Vlastním biewra a malého knírače také nelínají. Kouzlo je v tom, že pravidelně upravuji jejich kožíšky a tak stihnu odumřelou srst vyčesat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jorkšíra jsem sice nikdy neměl, ale musí také nějakým způsobem srst měnit. Možná by pomohlo , aby jsi přišel záhadě na kloub, pořídit si brýle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Každý osrstěný (v případě jorkšíra ovlasený) pes vyměňuje srst (v případě jorkšíra vlasy). Většina plemen líná, tzn. hromadně mění zimní za letní a naopak. Nelínající plemena vyměňují srst postupně v průběhu celého roku. Máme miláčka maltézáčka, ten také nelíná, ale při pročesávání je na kartáči vždy hromada srsti (v případě jorkšíra vlasů).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

To bude asi tím, že je to holka. Já nevím jak vy, ale plešatou holku jsem ještě neviděl. Zato mně padaly vlasy tak, že případná veš by se na mé pleši neudržela ani VŠÍ silou.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Ať už jde o chlupy nebo vlasy, furt je možno použít termín srst a máš klid. Mi zas je „proti srsti“ používat u příslušných čoklích plemen termín „vlasy.“ Vlasy rostou na člověku a to jen na hlavě a basta, mi taky nerostou na zádech vlasy, ale chlupy. Nakonec v angličtině třeba to vyřešili jednoduše: všechno jsou „hair“ a nazdar.

před 2391 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Aha, takže stačilo napsat- padá vůbec jorkovi srst, a bylo to opravený. Moje chyba ;)

před 2391 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ty nemáš na zádech vlasy. Já jo. Rostou mně třeba z okolí klíčních kostí a tak… nazdar ;)

před 2391 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Klíční kosti na zádech, jooo? Zdar 😁

před 2390 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek